Hviezdy smútia za Danom Nekonečným: Ich reakcie vháňajú slzy do očí

26. 03 2019 14:25 | zv
Dan Nekonečný
Dan Nekonečný Foto: Profimedia.sk

"Dan Nekonečný zobral trvalé angažmá na Nebeskom karnevale."

Náhla smrť Daniela Nekonečného († 52) zaskočila nielen jeho fanúšikov, ale aj priateľov. Telo legendárneho speváka, šoumana, tanečníka, herca a milovníka života našli v utorok 26. marca v jeho dome v pražskej časti Řeporyje.

České hviezdy neskrývajú smútok nad stratou ich priateľa. Ich reakcie zverejnil portál blesk.cz.

Eva Pilarová (speváčka): „Z Dana vždy pršalo zlato. Keď bol u nás na návšteve, museli sme dva týždne vyčesávať z nášho britského kocúra zlatý prach a tri týždne sme ho upratovali. Dan bol jedinečný človek, ktorý ma donútil, aby som sa ja - pohybové drevo - na javisku hýbala. Tanec tomu hovoriť nebudeme. Som z jeho odchodu v šoku a je mi to veľmi ľúto."

Martin Pošta (spevák): „Daniel Nekonečný R.I.P. Veľa sme toho spolu zažili."

Linda Finková (speváčka): „Je to šok. Pred trištvrte rokom sme sa na akcii stretli naposledy. Asi neexistuje taký pozitívny človek, ako je on, ďalší taký sa už nenarodí, je mi to veľmi ľúto."

Monika Absolonová (speváčka): „To ste ma zaskočili.. veľmi ma to mrzí. Dan bol taký žltý živel. Naozaj mi je to veľmi ľúto, úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym."

Ilona Csáková (speváčka): „R.I.P. Daniel Nekonečný. Poznali sme sa roky a začínali spolu v kapele Laura a její tygři. Je to smutné, taký mladý. Úprimnú sústrasť všetkým pozostalým."

Lelja Abbasová (moderátorka): „Dana som poznala niekoľko rokov, a tak ako kázal, tak aj žil. Aj keď bol veľmi excentrický, tak v súkromí bol veľmi uzatvorený. Keď nad tým premýšľam, tak som nepoznala ani jeho priateľov. Človek sa s ním veľmi neporozprával. A to sme pred 17 rokmi naozaj často cestovali po vystúpeniach a trávili spolu veľa času. Naposledy som ho videla pred rokom. Síce zostarol, ale stále bol plný energie. Je mi to veľmi ľúto a nechcem tomu veriť."

Radan Dolejší (producent): „Mr. Samba King aka Dan Nekonečný zobral trvalé angažmá na Nebeskom karnevale. Dan, budeš nám veľmi chýbať. Tvoje zdravé šialenstvo, pyroefekty, ktorými si privádzal k šialenstvu televízne štáby aj nekonečné smsky, ktorých som mal celý telefón. Nechával som si ich uložené, pretože v nich bolo slnko. A to, zdá sa, dnes pre nás práve zapadlo. Snáď ti je lepšie. Nám tu ale bude smutno..."