The Cranberries zverejnili poslednú pieseň, ktorú Dolores († 46) naspievala pred smrťou

18. 04 2019 18:00 | dg
The Cranberries
The Cranberries Foto: Profimedia.sk

Vypočujte si nádhernú skladbu, z ktorej vám bude behať mráz po chrbte.

Írska kapela The Cranberries zverejnila prvú skladbu z ich ôsmeho a zároveň posledného albumu In the End, ktorý vychádza 26. apríla.

Titulná pieseň nesie takisto názov In the End a je poslednou pesničkou, ktorú naspievala Dolores O'Riordan predtým, ako 15. januára minulého roku náhle zomrela.

Vypočujte si nádhernú skladbu, z ktorej vám bude behať mráz po chrbte. Text piesne je síce veľmi jednoduchý, ale zato výstižný. „Nie je čudné, že všetko to, čo si chcel, bolo v konečnom dôsledku nič? Nie je čudné, že všetko to, o čom si sníval, bolo v konečnom dôsledku nič? Vezmi si môj dom, vezmi si moje auto, vezmi si oblečenie, no nemôžeš mi vziať dušu,“ spieva Dolores.

 

Zdroj: YouTube/TheCranberriesTV

Na fotke zostávajúci členovia skupiny The Cranberries:

The Cranberries
Foto: Profimedia.sk
 

Skupina The Cranberries vznikla pod neskôr pozmeneným názvom The Cranberry Saw Us koncom 80. rokov v Limericku. Ich hudba si čoskoro získala poslucháčov nielen na Britských ostrovoch, ale aj v Európe a v USA.

Úspech zaznamenal už debutový album Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We? z roku 1993. Tvorbu kapely charakterizovali originálny zvuk, kompozície predstavujúce zmes rocku, poprocku a postpunku, ale aj charakteristický vokálny prejav frontmanky, v ktorom bol evidentný vplyv írskeho folklóru.

Medzi najznámejšie hity The Cranberries, ktorí len v USA predali viac ako 14,5 milióna albumov, patria skladby Zombie, Dreams, Salvation alebo Linger.

Kapela sa rozpadla v roku 2003, pričom jej členovia sa následne venovali vlastným sólovým projektom. Opätovne sa však dali dohromady v roku 2009 a o dva roky neskôr nahrali svoj šiesty štúdiový album Roses.

Komentáre ( 0)