Šokujúce informácie zo zákulisia Game of Thrones: Inšpirovali sa Hitlerom!

26. 05 2019 11:00 | pet
Emilia Clarke ako kráľovná Daenerys
Emilia Clarke ako kráľovná Daenerys Foto: Profimedia.sk

Na veľkolepú scénu sa Emilia Clarke pripravovala niekoľko mesiacov.

Seriálová udalosť desaťročia (a pravdepodobne zatiaľ aj 21. storočia) sa skončila. Posledná séria Game of Thrones síce poriadne rozčúlila milióny fanúšikov, ktorí seriál sledovali dlhých osem rokov, ale ani sklamanie divákov neovplyvnilo rekordnú sledovanosť.

Po záverečnej epizóde sa rozprúdili vášnivé debaty o konci celej ságy, dokonca sa objavila virtuálna petícia za to, aby tvorcovia poslednú sériu nakrútili znovu a inak. V tomto ošiali preto možno zanikol veľmi zaujímavý rozhovor s Emiliou Clarke pre magazín Variety.

Predstaviteľka kráľovnej Daenerys Targaryen v ňom mimo iných tém rozobrala aj veľkolepú scénu, keď sa po víťaznom boji prihovára svojim vojakom. Emilia sa na tento obraz pripravovala niekoľko mesiacov a pri nacvičovaní prejavu sa inšpirovala Adolfom Hitlerom!

"Pretože som pri prejave musela hovoriť vymyslenými jazykmi (pozn. red. - valyrijčinou a dothrakčinou), pozrela som si množstvo videí diktátorov a mocných vodcov v rôznych jazykoch. Chcela som zistiť, či dokážem pochopiť, čo hovoria, bez toho, aby som ovládala konkrétny jazyk," cituje herečku portál Variety.

Emilia sa priznala, že sa jej to podarilo. Vraj dokázala pochopiť, čo Hitler a iní diktátori chceli povedať. "Keď uverím každému slovu, ktoré vyslovím, pochopia to aj diváci a nemusia neustále sledovať titulky," vysvetlila, prečo sa pred nakrúcaním dala na takýto zvláštny výskum.

Komentáre ( 0)