Spevák oznámil zdrvujúcu správu: Rakovina hrdla

18. 06 2019 12:10 | tasr
Dave Mustaine zo skupiny Megadeth
Dave Mustaine zo skupiny Megadeth Foto: Profimedia.sk

Spevák úzko spolupracuje s lekármi.

Spevákovi americkej heavymetalovej skupiny Megadeth Davovi Mustainovi (57) diagnostikovali rakovinu hrdla. Zakladateľ tejto formácie, ktorá je na scéne od roku 1984, je však ohľadom svojho liečebného plánu optimistický, informovala v utorok stanica Sky News.

Americký spevák, ktorý je zároveň i gitaristom, na oficiálnej webovej stránke skupiny oznámil, že "úzko spolupracuje s lekármi a šance na uzdravenie sú podľa nich 90-percentné", pričom "liečba sa už začala".

Megadeth zrušili väčšinu predstavení naplánovaných na tento rok za účelom umožniť Mustainovi sústrediť sa na svoje zdravie. Frontman však vyhlásil, že pripravovaný projekt Megacruise - pobyt na výletnej lodi s vystúpeniami rozličných trashmetalových skupín - sa v októbri uskutoční a Megadeth bude "v určitej podobe jeho súčasťou".

Mustaine zároveň odkázal, že skupina "bude opäť na ceste tak skoro, ako sa len dá". Spevák oznámil, že spolu s ďalšími spoluhráčmi - Davidom Ellefsonom, Kikom Loureirom a Dirkom Verbeurenom - pracuje na pokračovaní posledného štúdiového albumu Dystopia z roku 2016, ktorý kritici prijali s nadšením a ktorý získal cenu Grammy, vôbec prvú pre Megadeth.
Komentáre ( 0)