Plán kráľovnej Alžbety odhalený. Dočká sa princ Charles trónu skôr?

10. 07 2019 14:00 | ls
Plán kráľovnej Alžbety odhalený. Dočká sa princ Charles trónu skôr?
Plán kráľovnej Alžbety odhalený. Dočká sa princ Charles trónu skôr? Foto: Profimedia.sk

Najdlhšie vládnuca kráľovná na svete údajne uvažuje, že uplatní Zákon o regentstve.

V britskej kráľovskej rodine by čoskoro mali nastať veľké zmeny. Dlhoočakávané odovzdanie trónu princovi Charlesovi by sa údajne mohlo odohrať skôr, ako verejnosť očakáva, a teda pred smrťou kráľovnej Alžbety II., píše Express.uk.

profimedia-0140668053.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Najdlhšie vládnuca kráľovná na svete totiž údajne uvažuje, že uplatní Zákon o regentstve, ktorý by z jej syna Charlesa spravil princa regenta. To znamená, že by ako následník trónu vykonával všetky kráľovské povinnosti a oficiálne vládol Spojenému kráľovstvu. Jediné, čo by ani ako princ regent nemohol zmeniť, je zákon o zmene poradia náledníctva na trón a zákon o zmene škótskej cirkvi.

profimedia-0431552676.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Z princa Philipa, ktorý sa do úzadia stiahol už predvlani, by sa potom stal the Guardian of the Queen, teda strážca kráľovnej. Debaty o odovzdaní trónu a všetkých náležitostí údajne už za dverami Buckinghamského paláca prebiehajú niekoľko mesiacov. Stať by sa tak malo dovŕšením kráľovniných 95. narodenín, teda už v roku 2021. Titul kráľ by potom princ Charles získal až po smrti svojej matky.

Komentáre ( 0)