Speváka zadržali pre obvinenia zo sexuálneho zneužívania. Prepustia ho na kauciu

13. 07 2019 10:45 | CHICAGO/TASR
Speváka zadržali pre obvinenia zo sexuálneho zneužívania
Speváka zadržali pre obvinenia zo sexuálneho zneužívania Foto: Profimedia.sk

Speváka zadržali už druhýkrát tohto roku.

Amerického speváka R. Kellyho zadržali vo štvrtok večer v Chicagu pre obvinenia zo sexuálneho obťažovania. Informovala o tom americká federálna prokuratúra, píše agentúra AP.

Hovorca prokuratúry Joseph Fitzpatrick uviedol, že 13-bodová federálna obžaloba voči R. Kellymu zahŕňa obvinenia z detskej pornografie, obťažovania maloletých dievčat a marenia spravodlivosti. Obvinenia voči spevákovi vzniesla veľká federálna porota. Ďalšie podrobnosti bezprostredne nezverejnili.

R&B speváka, ktorého občianske meno je Robert Kelly, zatkli pre podozrenia zo sexuálneho obťažovania už druhýkrát od začiatku tohto roku. Vo februári ho zadržali v súvislosti s obvineniami, ktoré voči nemu vzniesla prokuratúra štátu Illinois. Týkali sa tvrdení štyroch žien, ktoré mal hudobník obťažovať, tri z nich v čase, keď ešte neboli plnoleté.

Jeden z najpredávanejších popových spevákov v USA R. Kelly (52) tieto obvinenia poprel a následne ho prepustili na kauciu. Zrejme sa tak stane aj tentoraz a jeho prepustenie sa očakáva v priebehu piatka, píše AP.

R. Kelly
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)