Karel Gott oslavuje 80 rokov. Odpadnete z jeho fotky v plavkách

14. 07 2019 10:00 | zv
profimedia-0157622931.jpg
 
Karel Gott
Karel Gott (vpravo) na archívnej fotke
Karel Gott na archívnej fotke

Tento archívny záber stojí za to.

Maestro všetkých maestrov dnes (14. júl) oslavuje okrúhle jubileum. Aj keď Karel Gott na 80 rokov nevyzerá, presne toľko sviečok sfukuje na pomyselnej torte. Najväčšej speváckej hviezde Česko-Slovenska praje na sociálnych sieťach rodina, najbližší, fanúšikovia, ale aj umelci všetko len to najlepšie.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spevák má za sebou náročné obdobie. V októbri 2015 mu diagnostikovali zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín. Aj keď odvtedy prekonal niekoľko operácií, dnes srší energiou a vyzerá neskutočne dobre. Nedávno sa dokonca vyjadril pre nemecký Stern, že keby mu rakovina prepukla pred 15 rokmi, zrejme by už bol mŕtvy.

Maestro svoju silu stále dokazuje aj na koncertoch. Nedávno dokonca vydal novú pesničku s dcérou Charlottou Srdce nehasnou, ktorá má už takmer deväť miliónov pozretí.

NAJLEPŠIE FOTKY MAESTRA NÁJDETE V GALÉRII.

Na počiatku jeho kariéry si však vybral úplne iné povolanie. Karel je totiž vyučený elektrikár. S hudbou začal v roku 1958 vďaka súťaži Hľadáme nové talenty. Momentálne je na scéne viac ako 50 rokov, je držiteľom 40 slávikov, vlastní okolo 60 zlatých, dve strieborné a sedem diamantových platní.

Spevák predal viac ako 135 miliónov nosičov, vydal okolo 400 platní, nahral viac ako 2600 piesní, z čoho bolo okolo 300 duetov. Je taktiež najbohatšou česko-slovenskou celebritou a jeho majetok sa odhaduje na viac ako 900 miliónov českých korún.

Karel bol kedysi najobletovanejší starý mládenec a aj keď ho chcela mať každá, áno nakoniec povedal 7. januára 2008 dlhoročnej priateľke Ivane Macháčkovej v Las Vegas.

Manželia majú spolu dcérky Charlottu Ellu a Nelly Sofiu. Z predchádzajúcich vzťahov má spevák však ešte dievčatá Dominiku a Luciu. Portrét Karla Gotta je oddnes aj na pamätnej eurobankovke, ktorá sa začala predávať v deň jeho narodenín v Prahe.

Zdroj:Instagram/officialkarelgott

Komentáre ( 0)