Bývalého manžela známej českej modelky, hudobníka Rica Ocaseka (†75), našli mŕtveho

16. 09 2019 06:40 | tasr
Ric Ocasek
Ric Ocasek Foto: File TASR/Photo by Richard Shotwell/Invision/AP

Tá vlani v máji na sociálnej sieti Instagram oznámila, že ona a Ocasek "už rok netvoria pár".

Vo veku 75 rokov zomrel v New Yorku frontman rockovej skupiny The Cars Ric Ocasek. Informovala o tom v pondelok agentúra AP. Ocaseka našli mŕtveho v nedeľu približne o 16.00 h miestneho času v jeho newyorskom byte policajti po telefonickom upozornení na tiesňovej linke 911. Príčinu Ocasekovej smrti určí súdna pitva. Cudzie zavinenie na mieste nálezu tela polícia nezistila.

Ric Ocasek a Pavlína Pořízková
Foto: Profimedia.sk
 

Ocaseka ako člena The Cars uviedli vlani v apríli do Rokenrolovej siene slávy. S touto skupinou nahral sedem štúdiových albumov, rovnaký počet ich vytvoril i ako sólový interpret. Skupina, ktorá vznikla v roku 1976, má na konte také hity ako Drive, Shake It Up či Just What I Needed. Kapela sa rozpadla v roku 1988 po tom, čo v 80. rokoch stratila na popularite.

Ocasek bol 28 rokov ženatý s bývalou modelkou českého pôvodu Pavlínou Pořízkovou (54). Tá vlani v máji na sociálnej sieti Instagram oznámila, že ona a Ocasek "už rok netvoria pár". Ocasek a Pořízková sa zosobášili v roku 1989 a majú spolu dvoch synov - Jonathana (*1993) a Olivera (*1998).

Komentáre ( 0)