Hranica jednej miliardy pozretí prekonaná. Na absolútne prvenstvo sa však nechytá

20. 10 2019 10:00 | tasr
Guns N' Roses - Sweet Child o' Mine
Guns N' Roses - Sweet Child o' Mine Foto: YouTube/Guns N' Roses

Skladbu určite poznáte.

Skladba Sweet Child o' Mine od americkej hardrockovej skupiny Guns N' Roses sa stala prvým hudobným videoklipom z 80. rokov, ktorý na YouTube dosiahol miliardu zhliadnutí, informovala o tom v stredu stanica BBC.

Dynamická balada, ktorá sa objavila na debutovom albume skupiny Appetite for Destruction (1987), mala v tomto roku priemerne 590-tisíc pozretí denne.


Rockeri z Los Angeles sú najvyhľadávanejšou formáciou stránky YouTube v kategórii hudobných videoklipov z 80. i 90. rokov - ich hit November Rain z roku 1992 je totiž jediným hudobným videoklipom z tohto desaťročia, ktorý sa dostal do "klubu" hudobných videoklipov s miliardovou sledovanosťou.

Skupina má na YouTube viac než 6,7 milióna odberateľov, kým Appetite for Destruction je stále najlepšie predávajúcim sa debutovým albumom amerického interpreta v histórii - album si dodnes zakúpilo celosvetovo vyše 30 miliónov fanúšikov.

Do prvej päťky najvyhľadávanejších hudobných videoklipov z 80. rokov patria na YouTube ďalej Take On Me (A-ha, 943 miliónov zhliadnutí), Girls Just Want to Have Fun (Cyndi Lauper, 786 miliónov zhliadnutí), Every Breath You Take (The Police, 699 miliónov zhliadnutí) a Billie Jean (Michael Jackson, 694 miliónov zhliadnutí).

V lete tohto roka sa najstarším hudobným videoklipom s bilanciou jednej miliardy zhliadnutí na YouTube stala klasická skladba od britskej rockovej skupiny Queen Bohemian Rhapsody.


Vôbec prvým hudobným videoklipom, ktorý na tejto platforme dosiahol miliardu zhliadnutí, bola v roku 2012 pieseň Gangnam Style od juhokórejského speváka Psy. Video má momentálne viac než 3,4 miliardy zhliadnutí.


Absolútny rekord v tejto štatistike drží portorický spevák Luis Fonsi so skladbou Despacito, ktorú si od roku 2017 pozrelo na YouTube vyše 6,4 miliardy ľudí.


Komentáre ( 0)