Novinka v živote Lucie Bílej: Po troch rokoch to prišlo

18. 10 2019 16:00 | dg
Lucie Bílá - Ta o mně
Lucie Bílá - Ta o mně Foto: Lenka Hatašová
Lucie Bílá - Ta o mně
Lucie Bílá - Ta o mně
Lucie Bílá - Ta o mně

Fanúšikovia sa tešia spolu s českou speváckou divou.

Po viac ako troch rokoch od vydania albumu Hana sa Lucie Bílá vrátila do bratislavského štúdia Littlebeat, aby tu nahrala svoj nový štúdiový album Ta o mně. Prvý singel s názvom Protože, ktorý pôvodne vznikol ako darček k narodeninám jej partnerovi, sa stal rádiovým hitom, na YouTube sa držal v top trendoch a teraz má už takmer milión a pol pozretí.

Česká speváčka tento týždeň predstavuje ďalšiu pieseň z nového albumu - singel Mám ráda život spolu s videoklipom v réžii Terezy Kopáčovej a s kamerou Jana Malíře.


„Nový album je naozaj „vymazlený“. Za dva roky som naspievala 23 pesničiek a z toho 13 tých naj prešlo poslednými úpravami producenta, aranžéra a majstra zvuku Martina ‚Maxa‘ Šrámeka a Andreja Hrušku. Vďaka tomu, že pesničky písali moji priatelia a ľudia, ktorí ma poznajú, je album ako moje rozprávanie o tom, na čo myslím, čo mi robí radosť, a čo ma naopak doháňa k šialenstvu. Obzvlášť pesničky od Mareka Ztraceného sú písané mojimi slovami. Stála za tým tona esemesiek i hodín telefonovania, ale predovšetkým Marekov obrovský talent pomenovávať veci pravými menami. Veľkú radosť mám i zo spolupráce s Janou Kirschner, ktorú mám veľmi rada, alebo z mladej talentovanej autorky Patricie. Album mi robí radosť, pretože rozpráva o mojom živote. Je to proste album o mne,“ prezrádza speváčka.

Ďalším zásadným novým autorským pilierom albumu je dvojica Jan Vávra a Jana Infeldová zo skupiny Jananas. Na albume Ta o mně sa podieľajú ako na s humorom a nadhľadom poňatých pesničkách (3 dny a Cirkus bude), tak textom napríklad i na zásadnej emotívnej skladbe Domov, venovanej mamičke Lucie Bílej. Album obsahuje i ďalšie tri pôvodné piesne mladých autorov. Skladbu Nadechnou napísal a čiastočne i produkoval Marcell, spevák, skladateľ a producent z nastupujúcej novej vlny českého popu. Pesničkou Léto prispela mladá slovenská speváčka Zuzana Mikulcová a skladbou Nevěřím generačne spriaznená Patricie Fuxová. Záverečná nežná uspávanka Pojď klidně spát je spoluprácou Jany Kirschner a ďalšieho zástupcu mladej generácie, textára Petra Soukupa.

Album produkoval Martin „Maxo“ Šrámek, o mix sa postaral Andrej Hruška zo štúdia Littlebeat a mastering zastrešil Miroslav Chyška.

S novým albumom zároveň predstavuje Lucie Bílá i svoju novú značku výberovej kávy LB Coffee. „Verím, že vám káva vykúzli tú správnu atmosféru k počúvaniu,” dopĺňa Lucie Bílá o svojich novinkách.

Na 10. decembra pripravuje držiteľka množstva ocenení špeciálny vianočný galakoncert v pražskej O2 aréne. Už teraz je jasné, že pôjde o jedinečnú šou. Nebude chýbať kapela Petra Maláska, Bílý zbor, symfonický orchester, 3D hologramy a prvýkrát naživo zaznejú piesne z nového albumu.

Komentáre ( 0)