Fanúšikovia sa dočkali. Raper Stormzy má pre nich vianočný darček

20. 11 2019 15:20 | dg
Stormzy
Stormzy Foto: Warner Music

Britská rapová jednotka svojich priaznivcov dlho napínala.

Stormzy stihne potešiť svojich priaznivcov ešte pred Vianocami. Dvadsaťšesťročný raper, vlastným menom Michael Ebenazer Kwadjo Omari Owuo Jr., ohlásil vydanie druhého albumu. Platňa Heavy Is The Head vychádza 13. decembra a nájdete na nej aj spoločnú skladbu s Edom Sheeranom.

Britská rapová jednotka svojich priaznivcov dlho napínala. Veď singel Vossi Bop, ktorým Stormzy rozpísal novú kapitolu, vyšiel už koncom apríla. V rýchlom slede potom nasledovalo vydanie trackov Crown, Sounds Of The Skeng a Wiley Flow, detaily týkajúce sa očakávaného albumu však raper naďalej tajil.

Napätie jeho fanúšikov narastalo úmerne ku kvalite jednotlivých nahrávok. Hviezda štýlu grime sa s Vossi Bop dočkala svojho prvého singlového No. 1, skladba v Anglicku figuruje medzi desiatimi najúspešnejšími singlami roku 2019.

Na vrchol hitparády sa Stormzy dostal opakovane tiež ako hosť v skladbe Take Me Back To London. Jedna z najvydarenejších nahrávok zo Sheeranovho albumu No.6 Collaborations Project kraľovala päť týždňov ostrovným singlom, zároveň sa okolo nej rozvírila debata na sociálnych sieťach medzi reprezentantmi undergroundovej grime scény, ktorí v spolupráci videli pokus Eda Sheerana parazitovať na popularite tohto žánru. Stormzy sa ryšavého speváka v diskusii zastal.


Okrem Sheerana sa na albume Heavy Is The Head objavujú ďalší hostia ako napr. africká kométa Burna Boy, Stormzyho grime kolegovia Headie One a Aitch alebo americká speváčka H.E.R.

Kompletný zoznam skladieb:

1. Big Michael

2. Audacity (feat. Headie One)

3. Crown

4. Rainfall (feat. Tiana Major9)

5. Rachael's Little Brother

6. Handsome

7. Do Better

8. Don't Forget to Breathe (feat. YEBBA)

9. One Second (feat. H.E.R.)

10. Pop Boy (feat. Aitch)

11. Own It (feat. Ed Sheeran & Burna Boy)

12. Wiley Flow

13. Bronze

14. Superheroes

15. Lessons

16. Vossi Bop

Stormzy - HITH
Foto: Warner Music
 

Komentáre ( 0)