Skupina Coldplay odmieta ísť na turné. Má na to vážny dôvod

22. 11 2019 10:45 | tasr
Coldplay
Coldplay Foto: Instagram/coldplay

Členovia britskej skupiny sa rozhodli dať si pauzu na rok alebo dva.

Britská rocková skupina Coldplay sa rozhodla nevyraziť na turné k svojmu novému albumu z obáv, že by koncertmi zaťažila životné prostredie.

„Rok alebo dva si dáme pauzu a popremýšľame, ako by sme mohli aktívne prispieť k environmentálnemu zlepšeniu,“ uviedol vo štvrtok pre stanicu BBC frontman Chris Martin s tým, že skupina chce, aby jej budúce turné mali "pozitívny vplyv".

Nový album formácie s názvom Everyday Life vychádza práve dnes (22. novembra) a členovia Coldplay sa namiesto toho, aby strávili niekoľko mesiacov na cestách, rozhodli odohrať iba dve vystúpenia v Jordánsku, ktoré sa budú vysielať naživo a zdarma prostredníctvom internetovej platformy YouTube.

Oba koncerty sa uskutočnia takisto v piatok na svitaní a za súmraku v jordánskom hlavnom meste Ammán. Tento zámer odráža názvy dvoch častí nového albumu - Svitanie a Súmrak. Podľa Martina sa skupina rozhodla pre Jordánsko „preto, že sme chceli miesto, kde zvyčajne nehrávame“.


Skupina naposledy cestovala po svete v rámci turné k svojmu predchádzajúcemu albumu A Head Full of Dreams v rokoch 2016-17, pričom na piatich svetadieloch odohrala 122 koncertov.

Coldplay v pondelok odohrajú pre fanúšikov i jeden samostatný koncert v londýnskom Prírodovednom múzeu. Výťažok z neho poputuje vybranej nadácii, ktorá sa venuje ochrane životného prostredia.

Svetový fond na ochranu prírody (WWF) iniciatívu hudobníkov privítal vyhlásením: „Je skvelé vidieť svetoznámych umelcov, ako sa zasadzujú za ochranu našej planéty.“

Komentáre ( 0)