Smutná správa zo Švédska: Zomrela speváčka legendárnej skupiny Roxette

10. 12 2019 13:17 | kc, lm
Marie Frederiksson.
Marie Frederiksson. Foto: Profimedia.sk

Zomrela vo veku 61 rokov.

Marie Fredriksson, speváčka legendárnej švédskej skupiny, po dlhom boji podľahla rakovine. Zomrela vo veku 61 rokov. Speváčkinu smrť potvrdila jej rodina. "S obrovským smútkom musíme oznámiť, že jedna z našich najväčších a najmilovanejších umelkýň nás navždy opustila. Marie Fredriksson zomrela ráno 9. decembra vo svojom apartmáne po predchádzajúcej chorobe."

Speváčka po sebe zanechala manžela Mikaela Bolyosona a dve deti, dcéru Inez Josefin a syna Oscara. Rodina zároveň potvrdila, že speváčka bude pochovaná v súkromí za prítomnosti najbližšej rodiny.

Mariin kolega zo skupiny Per Gessle vzdal speváčke úctu na sociálnej sieti. "Posielam lásku tebe a tvojej rodine. Nič už nebude také, ako predtým," napísal.

Zdroj: Facebook/PerGessle

Marie v minulosti bojovala so zhubným nádorom, ktorý jej lekári našli na mozgu v roku 2002 po tom, čo omdlela vo svojom dome. Podstúpila dlhú a intenzívnu liečbu. Ožarovanie a chemoterapia ale spôsobila speváčke trvalé poškodenie mozgu. Stratila schopnosť čítať a počítať, na pravé okolo čiastočne prestala vidieť a dokonca jej ochrnula aj pravá časť tela.

V dôsledku toho sa skupina Roxette na dlhých 17 rokov odmlčala. V roku 2011 sa Marie vrátila k hudbe a neskôr vystúpila aj na svadbe švédskej princeznej Victorie v roku 2010 a švédkej princeznej Madeleine v roku 2013.

Komentáre ( 0)