Je to definitívne! Meghan a Harry prišli aj o tituly

18. 01 2020 19:40 | zv
Meghan a Harry.
Meghan a Harry. Foto: Profimedia.sk

Megxitu už nestojí nič v ceste.

´Megxitu´ definitívne nestojí nič v ceste a Meghan a Harry od jari už viac nebudú formálne zastupovať kráľovnú. Buckinghamský palác v sobotu večer vydal ďalšie oficiálne vyhlásenie, v ktorom oznámil, že manželia viac nebudú používať svoje tituly a taktiež nebudú mať k dispozícii štátny grant, ale budú finančne nezávislí.

V stanovisku kráľovskej rodiny sa taktiež uvádza, že Meghan a Harry majú v úmysle splatiť peniaze daňových poplatníkov vo výške 2,4 milióna libier, ktoré použili na rekonštrukciu Frogmore Cottage, v ktorom bývajú, keď sa zdržiavajú v Spojenom kráľovstve.

„Chcem sa im poďakovať za všetku odhodlanú prácu v tejto krajine aj v Commonwealthe. Taktiež som obzvlášť hrdá na to, ako sa Meghan stala rýchlo členkou rodiny. Celá rodina dúfa, že dnešná dohoda im umožní vybudovať si šťastný a pokojný nový život. Harry, Meghan a Archie budú vždy milovanými členmi mojej rodiny," vyhlásila emotívne kráľovná.

Zdroj:Instagram/sussexroyal

Kráľovná Alžbeta II. na počudovanie mnohých fanúšikov v pondelok po diskusii s princami Charlesom, Williamom a Harrym plne podporila rozhodnutie jej vnuka a jeho manžely, ktorí sa vzdávajú svojej úlohy vysoko postavených členov kráľovskej rodiny. Aj keď by ich radšej mala v Spojenom kráľovstve, rešpektuje, že chcú ako mladá rodina žiť inak.

Meghan sa spolu so synom Archiem už niekoľko dní zdržiava v Kanade, kde budú spolu s Harrym striedavo žiť. Ten by mal za svojou rodinou priletieť už čoskoro. Dvojica bude finančne nezávislá a podľa viacerých odborníkov majú takto možnosť zarobiť milióny.

Z ich mena sa rýchlo stane značka, s ktorou budú môcť ´obchodovať´, ako uznajú za vhodné. Manželia sa ale naďalej chcú venovať aj charite.

Komentáre ( 0)