MOST: Sledujte mrazivý severský krimi seriál už teraz na VOYO

03. 04 2020 18:00 | dg
Most už teraz na VOYO!
Most už teraz na VOYO!

Kliknite a dozviete sa viac.

Dvaja detektívi, dve krajiny a most, ktorý ich spája...

Všetky štyri série najslávnejšieho severského krimi seriálu môžete sledovať už teraz jedine na VOYO.sk.

MOST - názov seriálu odkazuje na impozantnú stavbu, ktorá cez úžinu Öresund spája dánsku metropolu Kodaň so švédskym prístavným mestom Malmö. Na tomto moste, presne na línii, ktorá označuje hranicu medzi oboma štátmi, sa jednej noci objaví mŕtvola, ktorá spojí dvoch diametrálne odlišných vyšetrovateľov z oboch miest. Čoskoro sa ukáže, že tento incident bol iba prvým krokom páchateľa, ktorý svojimi činmi hodlá poukázať na päť neduhov súdobej spoločnosti.

Okrem samotného vyšetrovania a jeho presahov do škandinávskej reality predstavuje ďalší dejový oblúk spolupráca dvoch vyšetrovateľov. Na jednej strane stojí veselý Dán a záletný otec početnej rodiny Martin Rohde, ktorého stvárnil Kim Bodnia, na strane druhej je chladná a patologicky racionálna Saga Norén, ktorú si zahrala švédska herečka Sofia Helin. Napriek nevyhnutným konfliktom, ktoré vyplývajú zo stretu Martinovej empatie a emotívnosti s vecnosťou a bystrosťou, ktoré u Sagy pramenia z Aspergerovho syndrómu, tvoria obe postavy ideálny kriminalistický tím.

MOST už teraz na VOYO.sk
 

Seriál Most sa zaslúžene stal medzinárodným hitom a bol uvedený vo viac než 150 krajinách po celom svete. Na motívy seriálu vznikli dva remaky - americký The Bridge zasadený na hranici USA s Mexikom a francúzsko-britský The Tunnel, v ktorom je prvé telo nájdené v Eurotuneli pod Lamanšským prielivom.

Krimi seriál Most sledujte už teraz na VOYO.sk

 

Komentáre ( 0)