Novému koronavírusu podľahol aj herec o Star Wars. Odišiel v pokoji

01. 04 2020 07:15 | tasr
Archívna snímka
Archívna snímka Foto: Profimedia.sk

Smutnú správu potvrdila aj jeho manželka.

Herec z filmov Hviezdne vojny Andrew Jack zomrel v Británii na nákazu novým koronavírusom. Mal 76 rokov. V stredu to oznámila jeho agentka. Ochoreniu COVID-19 v utorok v nemocnici v anglickom grófstve Surrey, napísala agentka Jill McCullough v oznámení.

"Andrew žil na jednom z najstarších fungujúcich hausbótov na rieke Temža, bol mimoriadne nezávislý, ale bláznivo zaľúbený do svojej manželky, takisto učiteľky hereckého prejavu," uviedla agentka.  Jack hral admirála Ematta vo filme "Star Wars: Poslední Jediovia" a objavil sa tiež v snímkach "Solo: Star Wars Story" a "Star Wars: Sila sa prebúdza".

Zdroj: Twitter/htshowbiz

Jeho manželka Gabrielle Rogers, ktorá sa nachádza v karanténe v Austrálii, zverejnila na sociálnych sieťach odkaz: "Andrewovi Jackovi pred dvoma dňami diagnostikovali koronavírus. Nemal bolesti a odišiel v pokoji s vedomím, že celá jeho rodina je 'pri ňom'."

Pasažieri prichádzajúci do Austrálie musia byť dva týždne izolovaní v hoteloch. U väčšiny ľudí má nákaza novým koronavírusom slabé alebo mierne prejavy, ako je horúčka a kašeľ, ktoré do dvoch, troch týždňov odznejú. U niektorých, najmä starších osôb a ľudí s inými zdravotnými problémami, môže mať ochorenie vážnejší priebeh, ako je zápal pľúc, a môže skončiť smrťou.

K Jackovým klientom na hodinách herectva patrili aj herci Robert Downey jr. a Chris Hemsworth.

Zdroj: Twitter/greggrunberg

Komentáre ( 0)