Rozpráva sa s bezdomovcami, chodí metrom a bojí sa tmy. Kto je Keanu Reeves?

18. 09 2020 15:00 | KN
Keanu Reeves
Keanu Reeves Foto: Profimedia.sk
Keanu Reeves
Keanu Reeves
Keanu Reeves

Keanu Reeves je celosvetovo uznávaný herec, ktorého mnohí obdivujú nielen pre jeho talent, ale i prístup k životu.

Ťažký životný osud

Keanu Reeves vyrastal bez rodičovskej lásky. Po tom, čo sa jeho rodičia rozviedli, jeho mama klin klinom vybíjala a vystriedala až štyroch partnerov, ktorých si vzala a všetky manželstvá stroskotali. Malý Keanu bol teda najmä v opatere babky a dedka, pestúnky a v neposlednom rade jeho sestry. Školu nechal ako 17-ročný, nemá ani maturitu. Jednou z najväčšou rán v jeho živote bol však jeho súkromný život. V roku 1999 Keanu chodil s Jennifer Syme, ktorá s ním čakala vytúžené dieťatko, ktoré však porodila v ôsmom mesiaci mŕtve. O rok a pol neskôr sa jeho priateľka zabila pri autonehode, neskôr diagnostikovali jeho milovanej sestre leukémiu a on sa stal jej osobným asistentom. V tom čase venoval milióny dolárov na výskum rakoviny.

Chodí metrom a je štedrý

Keanu Reeves nepatrí k ľuďom, ktorých by peniaze skazili. Práve naopak, čím viac má, tým je štedrejší. Svedčí o tom aj fakt, že na špeciálne efekty vo filme Matrix venoval 50 miliónov, pričom vlastnil 70. Tento jeho počin však nebol jediným veľkým gestom, pri firme Replacements sa vzdal 90 % svojho honoráru a pri filme Diablov advokát venoval dva milióny zo svojho honoráru na hviezdne obsadenie hercov Geneho Hackmana a Al Pacina. Známy je tiež tým, že napriek jeho bohatstvu využíva MHD. „Peniaze sú tá posledná vec, o ktorej premýšľam, z toho, čo som doteraz zarobil, dokážem žiť niekoľko ďalších storočí,“ vyjadril sa Keanu. Hoci sa osobne pri tom nikdy neodfotil ani si nerobil cez tieto gestá cielené promo, ako to robí väčšina celebrít, rád trávi čas rozprávaním sa s bezdomovcami.

Tip na článok: Americký herec po desaťročiach ukázal frajerku. Všetkých odrovnal

Svoju prácu berie vážne

Pri natáčaní Matrixu sa Keanu naučil viac ako 200 bojových pohybov, pri natáčaní filmu Diablov advokát zase trávil čas s vrcholovými advokátmi.

Ľudia ho nechcú vidieť smutného

Jedného dňa sa na internete objavila fotka, kde je odfotený Keanu na lavičke a vyzerá smutne a zanedbane. Fanúšikovia preto neváhali a spolu s komunitou 4chan vyhlásili 15. jún za deň, kedy budú Keanovi posielať darčeky na rozveselenie. Sám herec sa však vyjadril, že o fotke a o tom, čo je meme, sa dozvedel až v deň, kedy bola fotka zverejnená.

Film John Wick s Keanu Reevesom si môžete pozrieť už teraz na VOYO.sk

John Wick už teraz na VOYO.sk
 

Komentáre (0)