Benátsky filmový festival sa neruší! Aké zmeny čakajú tento ročník?

25. 05 2020 14:00 | kf
Lady Gaga a Bradley Cooper na Benátskom filmovom festivale
Lady Gaga a Bradley Cooper na Benátskom filmovom festivale Foto: Profimedia

Najstarší filmový festival nezrušia ani napriek pandémii.

Ďalší ročník obľúbeného filmového festivalu v Benátkach sa bude konať v septembri. Aj napriek celosvetovej pandémii sa organizátori rozhodli festival nezrušiť. Udalosť sa bude konať za prísnych opatrení. Guvernér regiónu Luca Zaia vyhlásil, že pre koronakrízu navštívi festival menej produkcií.

Benátsky festival sa bude konať už túto jeseň

Jeden z najnavštevovanejších turistických oblastí opäť ožije od 2. septembra. Filmový festival by mal trvať podľa plánov 10 dní. Začiatkom mája sa uskutočnil prieskum medzi filmovými producentmi, v ktorom sa zisťovalo, koľko z nich je ochotných prísť na festival.

TIP na článok: Život Daniely Nízlovej sa zmenil od základov. Plánuje sa vrátiť ešte k spevu?

„Vieme, že je nemožné zorganizovať filmový festival bez toho, aby sme vedeli, či ste vôbec ochotný prísť aj napriek súčasnej situácii. Je dôležité, aby sme udržali úroveň kinematografie aj v ťažkých časoch," napísal benátsky režisér Alberto Barbera v otvorenom liste pre pozvaných.

zdroj: Instagram/fenglph

Na základe reakcií v prieskume sú organizátori presvedčení, že aj tento ročník bude mať veľký úspech a nemá zmysel ho rušiť, aj keď sa bude konať za prísnych opatrení. Plánujú zariadiť aj virtuálnu miestnosť pre tých, ktorí sa fyzicky nemôžu zúčastniť na festivale. Známa herečka Cate Blanchett by mala byť predsedkyňou poroty. Taliansko plánuje otvoriť hranice už 3. júna pre zahraničných turistov.

Komentáre ( 0)