J. K. Rowling odhalila ďalšie tajomstvo: Týka sa profesora Snapa

26. 05 2020 17:00 | dg
Alan Rickman a J. K. Rowling
Alan Rickman a J. K. Rowling Foto: Profimedia.sk

Fanúšikovia čarodejníckej ságy sa dočkali ďalšej novinky zo sveta Harryho Pottera.

Dvadsiaty prvý júl 2007 - deň, kedy sa na pulty posledný, siedmy diel čarodejníckej ságy Harry Potter a Dary smrti (samozrejme, v angličtine). A hoci tento rok to bude už 13 rokov (!), kedy sa fanúšikovia čarodejníckej ságy dočkali záveru príbehu, ktorý zmenil jednu celú generáciu, autorka J. K. Rowling odvtedy chrlí jedno tajomstvo za druhým.

Tým posledným je pôvod mena profesora Severusa Snapa, ktorého si zahral výborný anglický herec Alan Rickman († 69). Päťdesiatštyriročná spisovateľka sa na sociálnej sieti Twitter podelila s fanúšikmi o skutočnú inšpiráciu pri písaní Harryho Pottera.

„Keď som žila v Claphame, každý deň cestou do práce som chodievala okolo tejto značky. Omnoho neskôr, keď už knihy vyšli, som túto oblasť navštívila znovu a odrazu som si uvedomila, že TOTO je dôvod, prečo sa mi Severus vryl do pamäti, keď som premýšľala nad prvým menom pre Snapa,“ napísala.

Následne odpovedala na vlastný tweet, keď vtipne napísala, že sa začína obávať, že by mohla náhle zmiznúť. „Ak sa tak stane, prosím, opýtajte sa najprv Britskej Asociácie Sprievodcov Harry Potter Tour,“ dodala. Často sa totiž dostávajú na povrch nové a nové informácie o miestach, kde sa rodil príbeh Harryho Pottera prípadne slúžili pre inšpiráciu pri písaní. Filmové štúdiá v Londýne navštevujú ročne státisíce muklov z celého sveta.

zdroj: Twitter/jk_rowling

Komentáre ( 0)