Britská kráľovná prekvapila verejnosť: Pozrite, čo vo veku 94 rokov zvláda

01. 06 2020 15:00 | TASR
Kráľovná Alžbeta II
Kráľovná Alžbeta II Foto: Instagram/theroyalfamily

Alžbeta II. sa prvýkrát po niekoľkých týždňoch ukázala na verejnosti.

Britská kráľovná Alžbeta II. sa prvýkrát po niekoľkých týždňoch ukázala na verejnosti. V areáli Windsorského zámku, vzdialeného 30 kilometrov od Londýna, si zajazdila na poníkovi. Fotografie zverejnil v nedeľu neskoro večer Buckinghamský palác.

Britská kráľovná je vychýrenou milovníčkou zvierat

Alžbeta II. sa na zámok dočasne presťahovala v polovici marca spolu so svojím manželom, 98-ročným princom Filipom, v obavách z rizika nákazy koronavírusom. Snímky zachytávajú 94-ročnú panovníčku jazdiacu na 14-ročnom poníkovi menom Balmoral Fern. Kráľovná má na hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené má zelené tvídové sako a béžové nohavice.

zdroj: Instagram/theroyalfamily

TIP na článok: Ďalšia modelka Victoria's Secret je v tom! Trpí však vážnou chorobou, o ktorej nikto nevedel

Alžbeta je vychýrenou milovníčkou zvierat, najmä psov a koní. Keď v polovici marca cestovala z Londýna na Windsorský zámok, v aute sa s ňou mali viezť aj jej dva psy Candy a Vulcan z plemena dorgi, ktoré vzniklo skrížením plemien korgi a jazvečíka. Pre Alžbetu aj princa Filipa je pre ich vysoký vek respiračné ochorenie COVID-19 obzvlášť nebezpečné. Na Windsorskom zámku majú však zaistený komfort, na aký sú zvyknutí aj v Londýne, pričom majú k dispozícii aj služobníctvo.

Komentáre ( 0)