Zomrela hviezda obľúbených sitkomov a Modernej Popolušky: S rakovinou bojovala v tichosti

06. 06 2020 08:00 | jt
Mary Pat Gleason vo filme Moderná Popoluška
Mary Pat Gleason vo filme Moderná Popoluška Foto: Profimedia.sk

Obľúbená herečka nás po dlhom boji s chorobou opustila v utorok.

Fanúšikovia obľúbených sitkomov Mama (Mom), 2 baby na mizine (2 broke Girls) a filmu Moderná Popoluška (A Cinderella Story), ktoré poznáte aj z markizáckych obrazoviek, smútia.

Vo veku 70 rokov v utorok 2. júna zomrela americká herečka Mary Pat Gleason. Tá má za sebou množstvo úloh vo filmoch a seriáloch. Správu o jej úmrtí zverejnil herečkin manažér uplynulú stredu.

Herečka dlhšie obdobie bojovala s rakovinou, no aj napriek obrovskej bolesti stále nakrúcala seriál Mama, v ktorom stvárňovala postavu Mary. Bližšie informácie o jej chorobe nešpecifikoval. Nezabudol však podotknúť, že keď ju naposledy navštívil v hospici pred vypuknutím pandémie koronavírusu, v ktorom bola hospitalizovaná, neustále sršala vtipom.

Herečka naposledy vydýchla v utorok predpoludním. Na Mary si zapomínala aj predstaviteľka Bonnie zo seriálu Mama, herečka Allison Janney. "Rozlúčili sme sa s Mary Pat Gleason. Bola súčasťou našej rodiny seriálu Mama a veľmi sme ju milovali. Bola jednou z našich obľúbených hosťujúcich hviezd. Jej milé srdce a vrúcny úsmev nám budú chýbať. Odpočívaj v pokoji, drahá Mary Pat," napísala v emotívnom príspevku na sociálnej sieti.

Zdroj: Instagram/allisonbjaney

Komentáre (0)