Zásadná zmena v ikonickej seriálovej postave: Udeje sa to vôbec prvýkrát

10. 07 2020 11:50 | tasr
Záber zo seriálu Batwoman
Záber zo seriálu Batwoman Foto: Profimedia.sk

Seriálovú postavu stvárni nová herečka.

Americká herečka Javicia Leslie sa stala prvou Afroameričankou, ktorá stvárni postavu superhrdinky Batwoman, konkrétne v rovnomennom televíznom seriáli. Vo štvrtok o tom informoval portál Hollywood Reporter.

Javicia Leslie
Foto: Profimedia.sk
 

Tridsaťtriročná herečka, ktorá sa narodila v Nemecku, sa premiérovo objaví v druhej sezóne seriálu americkej televíznej stanice CW.

"Som nesmierne hrdá na to, že som prvou černošskou herečkou, ktorá stvárni túto ikonickú postavu v televízii. Zároveň som ako bisexuálna žena poctená, že môžem pracovať na tomto prelomovom seriáli, ktorý je priekopníkom pre LGBTQ+ komunitu," vyjadrila sa.

Dvaja hlavní producenti seriálu a bývalá predstaviteľka Batwoman v prvej sérii Ruby Rose sa taktiež otvorene hlásia k tejto komunite. Dokonca samotná fiktívna postava hlavnej hrdinky má lesbickú orientáciu.

"Všetkým oddaným fanúšikom chcem odkázať, že spravodlivosť pre komunitu LGBTQ+ je podstatou (seriálu) Batwoman a my nemáme v pláne od toho upustiť," povedala výkonná producentka seriálu Caroline Dries.

Komentáre ( 0)