Z útokov ho obvinilo vyše 60 žien. Bill Cosby urobil spoza mreží očakávaný krok

13. 08 2020 10:30 | tasr
Bill Cosby
Bill Cosby Foto: AP Photo/Matt Rourke

V septembri 2018 ho odsúdili na tri až desať rokov väzenia.

Americký komik Bill Cosby, ktorý si vo väzení odpykáva trest za sexuálne napadnutie a nadrogovanie ženy, sa proti tomuto rozsudku opätovne odvolal.

Cosbyho právni zástupcovia podali v utorok odvolanie na súde v štáte Pennsylvánia. Tvrdia v ňom, že piatim ženám, ktoré herca tiež obvinili zo sexuálnych útokov, nemalo byť povolené svedčiť na súdnom pojednávaní v roku 2018. Ich "desaťročia staré" obvinenia, ktoré neboli súčasťou bodov obžaloby, totiž podľa Cosbyho obhajcov negatívne ovplyvnili názor poroty.

Cosbyho (83) odsúdili v septembri 2018 na tri až desať rokov väzenia. Súd ho uznal za vinného z nadrogovania a sexuálneho napadnutia bývalej basketbalistky Andrey Constand v roku 2004.

Možnosť požiadať o podmienečné prepustenie bude mať po odsedení si najmenej troch rokov. Komik však trvá na svojej nevine a tvrdí, že jeho pohlavný styk s Andreou bol dobrovoľný. Voči rozsudku sa neúspešne odvolal už vlani v júni.

Cosbyho verejne obvinilo zo sexuálnych útokov rôzneho druhu, ku ktorým malo dochádzať niekoľko desaťročí, viac než 60 žien.

Komentáre ( 0)