Začala s verejnoprospešnými prácami! Svetová modelka doplatila na daňové úniky

23. 09 2020 09:00 | tasr
Bar Refaeli
Bar Refaeli Foto: Instagram/barreafeli

Uznanou za vinnú je aj jej matka. Tá si začala odpykávať svoj vlastný 16-mesačný trest za mrežami.

Svetoznáma izraelská supermodelka Bar Refaeli (35) prišla v pondelok do centra pre zdravotne postihnutých ľudí vo východnej časti mesta Tel Aviv a začala si tam odpracovávať deväť mesiacov verejnoprospešných prác za daňové úniky.

Hovorca správy väzníc potvrdil, že modelka začala verejnoprospešné práce, na ktoré ju pred ôsmimi dňami odsúdil súd v Tel Avive. Refaeli bude pracovať päť dní do týždňa.

zdroj: Instagram/barrefaeli

Jej matka Cipi prišla na svitaní do jedinej izraelskej väznice pre ženy, Neveh Tirza juhovýchodne od Tel Avivu, kde si začala odpykávať svoj vlastný 16-mesačný trest za mrežami.

Na základe dohody pri priznaní viny musia obidve takisto (každá) zaplatiť pokutu 2,5 milióny šekelov (v prepočte 730 000 dolárov). Obe ženy boli na súde uznané za vinné koncom júla.

Modelka úradne nepriznala v rokoch 2009-2012 milióny dolárov príjmov. Uviedla, že v tých rokov väčšinou v Izraeli nepôsobila, ale súd zistil opak.

Jej matka nepravdivo zaregistrovala byty svojej dcéry pod rôznymi menami.

Bar Refaeli sa vo svete presadila v roku 2007, keď ako prvá izraelská modelka zdobila titulnú stranu časopisu Sports Illustrated. Takisto sa stala známou svojím vzťahom s americkým hercom Leonardom DiCapriom. Dvojica sa rozišla v roku 2011.

Spolumoderovala tiež pesničkovú súťaž Eurovision Song Contest 2019 v Tel Avive.

Nadácia Alin Beit Noam, ku ktorej bola Refaeli dočasne pridelená, prevádzkuje denné centrum starostlivosti, jeho súčasťou sú ubytovanie, športové zariadenia a umelecké aktivity pre dospelých s ťažkými telesnými a duševnými postihnutiami.

Komentáre (0)