Nečakaná správa pre vojvodkyňu: Meghan musí byť poriadne sklamaná

29. 09 2020 17:59 | tasr
Meghan Markle
Meghan Markle Foto: Profimedia.sk

Aj keď si verila, nakoniec neuspela.

Vojvodkyňa zo Sussexu Meghan neuspela v utorok na súde v súvislosti so svojou žalobou voči britským novinám Mail on Sunday, informovala agentúra Reuters. Súd v Londýne rozhodol, že noviny môžu pred budúcoročným súdnym procesom pozmeniť svoje vyjadrenie k prípadu.

Meghan Markle zažalovala mediálnu skupinu Associated Newspapers za to, že Mail on Sunday minulý rok nelegálne zverejnil časti súkromného listu, ktorý napísala svojmu otcovi. Associated Newspapers minulý týždeň požiadala o povolenie zmeniť svoje pôvodné vyjadrenie k prípadu.

Meghan a Harry podľa mediálnej skupiny spolupracovali s autormi biografie, ktorá bola zverejnená v auguste tohto roka, uvádza na svojej webovej stránke stanica Sky News. Právny zástupca Associated Newspapers podľa Sky News povedal, že chcel zmeniť vyjadrenie s cieľom uviesť, že Meghan autorom knihy priamo alebo nepriamo poskytla informácie o liste.

Právnici vojvodkyne tvrdia, že pár s autormi knihy nespolupracoval a neposkytol im ani rozhovor alebo fotografie. Rozhodnutie súdu znamená, že Mail on Sunday bude môcť v rámci obhajoby využiť knihu, píše Sky News.

Komentáre (0)