Modelkina otvorená spoveď: Opísala najbolestnejšiu rozlúčku s bábätkom

29. 10 2020 11:00 | zv
Chrissy Teigen
Chrissy Teigen Foto: Instagram/chrissyteigen

Moment, kedy svojmu chlapcovi povedala zbohom, trhá srdce.

Chrissy Teigen (34) prežila najhoršie chvíle svojho života. Manželka Johna Legenda vopred vedela, že sa po predčasnom pôrode bude musieť rozlúčiť so svojím bábätkom. Vedela, že zo dňa na deň viac nebude tehotná, ale taktiež vedela, že zo dňa na deň sa nezaplní jeho nová detská izba. Odvážna modelka opísala najbolestnejšie momenty preto, aby ostatné ženy vedeli, že v tom nie sú samy. Ona totiž nie je jediná, kto musel prežiť takúto tragédiu.

Modelka, autorka úspešnej kuchárskej knihy, podnikateľka, očarujúca manželka známeho speváka a milujúca mama dvoch detí, Luny (4) a Milesa (2) - človek by si povedal, že život vyhrala v lotérii. Možno aj pre tieto predsudky sa Chrissy nikdy na nič nehrá a nepredstiera, že žije dokonalú rozprávku.

Zázrak

Na Instagrame nikdy nefalšuje emócie a otvorene hovorí aj o zlých a bolestivých dňoch. Preto všetci vedia, že prvé deti prišli na svet vďaka umelému oplodneniu. To, že tretie dieťa počala prirodzenou cestou, bol pre manželov hotový zázrak.

Z tohto zázraku sa však príliš dlho netešili. Chrissy musela v piatom mesiaci porodiť bábätko, ktoré už nemalo šancu prežiť. Bol to chlapček, ktorého volali Jack. „Mala som rizikové tehotenstvo a celý mesiac som len ležala, aby som toho malého chlapčeka dostala do 28. týždňa - do bezpečnej zóny pre plod. Moji doktori mi diagnostikovali čiastočné odlúčenie placenty. Vždy som mala s placentou problémy, Milesa som musela porodiť o mesiac skôr,“ rozpísala sa Chrissy.

zdroj: Instagram/chrissyteigen

Rizikové tehotenstvo

Trvalo jej dlho, kým sa odhodlala dať svoje pocity „na papier“. Podľa jej slov si chce pamätať tieto škaredé okamihy rovnako ako všetky tie krásne.

„Stále som jemne krvácala, menila som si plienky každých pár hodín, keď už sa v tom nedalo ležať. Dokonca som sa stala odborníčkou na plienky pre dospelých, pretože som ocenila tie značky, vďaka ktorým som sa necítila ako malé pokakané dieťa,“ napísala s tým, že vtedy bola doma a lekári za ňou dochádzali. Zdravotnú starostlivosť mala rovnakú ako v nemocnici, avšak doma dokázala pozitívnejšie myslieť.

Potom však prišla tá hrozná noc, keď krvácala viac a viac. „Tekutiny okolo Jacka ubúdali, už skoro nebol schopný ‚plávať‘. Prisahám, že keď som ležala na chrbte, chvíľami som cítila jeho nohy a ruky vonku z môjho brucha,“ opísala začiatok konca.

Čas povedať zbohom

Chrissy museli previezť do nemocnice a už tušila, že je čas sa rozlúčiť. „Bol čas povedať zbohom. Neprežil by to a keby to chvíľu ešte pokračovalo, možno ani ja nie. Skúsili sme veľa transfúzii, ale nič nepomohlo. Neskoro v noci mi povedali, že ráno bude čas,“ vtedy sa tak rozplakala, až strácala dych a museli jej dať kyslík. Tieto chvíle zachytila na fotografiách, ktoré už obleteli svet.

Dostala epidurálku a vyvolali jej pôrod chlapca, ktorý by v jej tele neprežil. S tragickými chvíľami bojovala po svojom. Poprosila mamu aj Johna, aby fotili všetko, aj to, čo im bude nepríjemné. Spevák s tým mal veľký problém, ale pre svoju ženu to urobil.

Chrissy za zverejnené zábery schytala kritiku. „Ja som to prežila a ja som sa tak rozhodla. Hlavne, tie fotky nie sú len tak pre niekoho. Sú pre tých, ktorí to prežili, alebo pre tých, ktorých zaujíma, aké to je. Tieto fotky sú pre ľudí, ktorí ich potrebujú,“ vysvetlila.

zdroj: Instagram/chrissyteigen

Posledná rozlúčka

Potom dvojnásobná mama opísala detailne chvíle, ktoré by naozaj žiadna žena nechcela zažiť. „Šla som na WC a pozrela som sa do záchoda, ako som to robila celé mesiace a zložila som sa - veľké množstvo krvi mi ukázalo, že je čas. Nie som si istá, či na to budem môcť niekedy zabudnúť. Vždy som sa smiala, ako milujem epidurál, ale tento som nemilovala. Ležala som tam celé hodiny a čakala, kým mi povedia, že je čas tlačiť. Nemusela som byť ani príliš otvorená, lebo chlapec bol ešte malý. Rozkročila som nohy a pozrela sa na Johna a naraz bol vonku. Neviem, čo mám povedať. Bol vonku. Mama, ja a John sme ho držali v náručí a hovorili sme mu zbohom - mama plakala a modlila sa thajskú modlitbu. Bozkávali sme mu nožičky a ručičky a nevedeli sme prestať. Mohlo to byť 10 minút aj hodina. Bola som si istá, že to raz bude v pohode. Vyčítam si, že som vás všetkých zarmútila a vždy si to budem vyčítať,“ dokončila svoju spoveď. Jack bude navždy s nimi, rodina ho pochovala pod stromom u nich doma.

Teraz sa Chrissy venuje najmä svojim dvom zdravým deťom a je šťastná, že ich má.

zdroj: Instagram/chrissyteigen

Komentáre (0)