Fotka, ktorá vás dojme: Princ pred 100. narodeninami vyzerá úžasne

20. 11 2020 11:30 | zv
Kráľovský pár
Kráľovský pár Foto: Profimedia.sk

Kráľovský pár oslavuje 73. výročie svadby.

Kráľovský pár dnes (20. november 2020) oslavuje 73. výročie svadby. Manželia dali pri tejto krásnej príležitosti súhlas na zverejnenie ich najnovšej fotky „z izolácie“ na sociálnych sieťach. Záber potešil všetkých ich fanúšikov. Je totiž vzácnosť vidieť princa Philipa, ktorý sa už na verejnosti príliš neukazuje.

Na snímke, ktorá vznikla začiatkom tohto týždňa, sedia na pohovke na zámku Windsor a otvárajú si pohľadnicu s číslom 73, ktorú dostali od svojich troch pravnúčat, detí princa Williama a vojvodkyne Kate. Na ich tvárach sa zračí úsmev a dojatie.

Vojvoda z Edinburghu oslávi o sedem mesiacov, 10. júna 2021, krásne jubileum - 100 rokov! Na jeho najnovšom zábere vyzerá naozaj spokojne a fanúšikovia kráľovskej rodiny dúfajú, že to odzrkadľuje aj jeho zdravotný stav.

Zdroj: Instagram/theroyalfamily

Kráľovská svadba

Vtedy 21-ročná princezná Elizabeth, súčasná britská kráľovná Alžbeta II. a nadporučík britských námorných síl Philip Mountbatten, súčasný princ Philip, si povedali áno vo Westminsterskom opátstve v Londýne v roku 1947.

Dvojica sa spoznala, keď mala 13 rokov. Údajne sa už vtedy do seba tajne zamilovali. Rok po svadbe sa im narodil prvý syn Charles a v roku 1950 dcéra Anna. O 10 rokov neskôr porodila britská kráľovná syna Andrewa a tesne pred štyridsiatkou, v roku 1964, porodila syna Eduarda. Kráľovský pár má osem vnúčat a osem pravnúčat.

Kráľovná Alžbeta II. (94) sa stále teší pevnému zdraviu a je najstaršou žijúcou a zároveň najdlhšie vládnucou britskou panovníčkou. Vojvoda z Edinburghu (99) v roku 2017 ukončil svoje kráľovské povinnosti a stiahol sa z verejného života. Neprijíma pozvánky na spoločenské akcie a konečne si užíva dôchodok.

Komentáre (0)