Pápežov účet na Instagrame lajkol fotku modelky v úspornom outfite. Vatikán incident vyšetruje

20. 11 2020 17:15 | tasr
Pápež František
Pápež František Foto: Profimedia.sk

Modelka vtipne poznamenala, že prinajmenšom pôjde do neba.

Vatikán vyšetruje incident, v rámci ktorého bola z oficiálneho instagramového účtu pápeža Františka „olajkovaná“ fotografia sporo odetej brazílskej modelky. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním na tlačové oddelenie Vatikánu.

Modelka Natalia Garibotto na Twitteri zverejnila video, v ktorom sa chváli, ako bola jej fotografia označená tlačidlom „páči sa mi“ z Františkovho účtu na sociálnej sieti Instagram.

„Aspoň pôjdem do neba,“ uviedla Brazílčanka v komentári k uvedenému videu, ktoré zverejnila 13. novembra.

zdroj: Twitter/NataaGataa

Lajkom z pápežovho účtu, ktorý bol už medzičasom odstránený, bola označená fotografia polonahej modelky z 5. októbra. Vatikán popiera, že by fotku „olajkoval“ pápež alebo niektorý z jeho spolupracovníkov.

„Pokiaľ nám je známe, like nepochádza od Svätej stolice,“ uviedlo tlačové oddelenie Vatikánu, ktoré celú záležitosť vyšetruje.

Instagramový účet pápeža Františka bol založený v marci 2016 pod latinským prepisom jeho mena „Franciscus“. V súčasnosti má 7,4 milióna odberateľov.

Vatikán po založení účtu oznámil, že ho bude spravovať oddelenie pre sociálne médiá vatikánskeho Sekretariátu pre komunikáciu. František má tiež účet na Twitteri @Pontifex, ktorý prevzal po svojom predchodcovi.

Komentáre (0)