Je toto nová popová hviezda? Prvý singel a hneď láme rekordy

23. 01 2021 13:00 | markiza.sk
Olivia Rodrigo vo videoklipe drivers license
Olivia Rodrigo vo videoklipe drivers license Foto: YouTube/Olivia Rodrigo

O takomto nevídanom úspechu môžu mnohí iba snívať.

Narodila sa 20. februára 2003 v Temecule v Kalifornii. Z otcovej strany má filipínske korene, z matkinej zasa nemecké a írske. Herectvu a spevu sa začala venovať, keď mala šesť rokov.

Olivia Rodrigo je mladá, 17-ročná americká herečka a speváčka z dielne Disney, ktorú pozná prevažne mladá generácia. Obsadili ju do seriálu High School Musical: The Musical: The Series. Vyzerá to však tak, že toto dievča má našliapnuté na veľkú kariéru veľkej speváčky.

Po tom, čo podpísala zmluvu s vydavateľstvami Interscope Records a Geffen Records vydala debutový singel s názvom Drivers license (v preklade vodičský preukaz, pozn. red.). Skladba nie je na kanáli YouTube ani dva týždne a už má vyše 55 miliónov pozretí, je celkovo desiata v trendoch a čo možno pokladať za najväčší úspech, je fakt, že song figuruje na prvom mieste rebríčka Billboard Hot 100.

S takým obrovským úspechom nepočítala ani ona sama. „Ani v tých najdivokejších snoch som neočakávala takúto podporu,“ napísala.

Skladba Drivers license je Oliviinou úprimnou výpoveďou o ľúbostnom vzťahu, ktorý však nemal šťastný koniec. Venovala ju jej bývalému priateľovi Joshuovi Bassettovi. Aby sa pohla ďalej, urobila poslednú vec, ktorú mu sľúbila - urobila si vodičák. Príjemná balada, v ktorej sa ukázal nielen jej spevácky talent, je možno práve vďaka jej úprimnosti taká úspešná.

No to je len začiatok. Všetko ukáže čas. Hádam z nej nebude len ďalší „one-hit wonder“ a do pop music prinesie nový, svieži vietor.

 

Komentáre (0)