55. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch sa posúva

04. 03 2021 10:30 | markiza.sk
Andrea Bartošková, Jiří Bartoška na 54. MFF KV 2019
Andrea Bartošková, Jiří Bartoška na 54. MFF KV 2019 Foto: Hykl/CNC/Profimedia Kundrát

Prestížny filmový festival sa organizátori rozhodli posunúť a neuskutoční sa v pôvodne stanovenom termíne.

Tohtoročný 55. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch sa uskutoční v dňoch 20. - 28. augusta 2021.

Vzhľadom sa situáciu s vývojom pandémie v Českej republike sa organizátori MFF Karlovy Vary rozhodli posunúť termín karlovarského festivalu. Ako informujú organizátori, sú presvedčení, že posun o sedem týždňov im ponúkne lepšiu možnosť usporiadať túto kultúrnu akciu tak, aby svojím rozsahom bola čo najbližšie podobe, na akú sú diváci a návštevníci zvyknutí.

„K tomuto kroku sme sa rozhodli po dôkladnom zvážení súčasnej situácie a tiež po konzultácii s odborníkmi. Dúfame, že v priebehu nasledujúcich mesiacov dôjde k významnému rozšíreniu vakcinácie a vďaka tomu k zvládnutiu pandemickej situácie tak, aby bolo možné usporiadať karlovarský festival v maximálne bezpečnej forme pre jeho hostí a návštevníkov. Sme, pochopiteľne, pripravení dodržať všetky platné opatrenia,“ hovorí prezident MFF KV Jiří Bartoška.

„Posun 55. ročníku neznamená dlhodobú zmenu termínu konania karlovarského festivalu a veríme, že 56. ročník sa uskutoční už v tradičnom čase, teda od 1. do 9. júla 2022,“ dodáva.

Komentáre (0)