Tak už je jasné, či sa Harry s Meghan zúčastnia na pohrebe princa Philipa

10. 04 2021 18:09 | markiza.sk
Harry s Maghan
Harry s Maghan Foto: Profimedia.sk

Aj Harry smúti za svojím starým otcom.

Celý svet smúti za princom Philipom, ktorý zomrel 9. apríla vo veku 99 rokov. Manžel kráľovnej Alžbety II. odišiel v pokoji na zámku Windsor, kde sa nachádzal spolu so svojou milovanou.

Odkaz pre milovaného manžela: Palác zverejnil dojímavé slová

Teraz sa však naskytá otázka, ako bude vyzerať pohreb princa Philipa, keďže vo svete vyčíňa pandémia a všetci dodržiavajú prísne opatrenia. Aj na to nám v krátkom rozhovore odpovedala odborníčka na dejiny diplomacie a protokol Mária Holubová.

Život princa Philipa OBRAZOM: Na jeho zmysel pre humor nezabudneme

Posledná rozlúčka s princom Philipom sa neuskutoční formou štátneho pohrebu. Kráľovská rodina zároveň vyzvala ľudí, aby naďalej dodržiavali pandemické nariadenia a nezúčastňovali sa na spomienkových zhromaždeniach.

Princ Philip bude pochovaný v sobotu, 17. apríla, v kráľovskej rezidencii zámku Windsor v súlade s jeho prianím. Štátne vlajky budú viať na pol žrde až do 8.00 h deň po jeho pohrebe, píše SkyNews. Spravodajská stanica ešte predtým informovala, že sám princ si želal kráľovský, a nie štátny pohreb.

Podľa najnovších informácií sa na pohrebe zúčastní iba princ Harry. Jeho tehotná manželka Meghan, ktorá sa v lete stane dvojnásobnou mamou, ostane v Kalifornii. Píše denník The Sun. Harry sa tak prvýkrát stretne s členmi kráľovskej rodiny potom, čo svetlo sveta uzrel kontroverzný rozhovor s americkou moderátorkou Oprah Winfrey.

Pre pandémiu sa na pohrebe bude môcť zúčastniť iba 30 ľudí. Britský premiér Boris Johnson sa svojej účasti zriekol, aby sa na poslednej rozlúčke s princom Philipom mohlo zúčastniť čo najviac členov kráľovskej rodiny.

Túto sobotu (17. apríla) vám prinesieme priamy prenos z poslednej rozlúčky s princom Philipom, vojvodom z Edinburghu. Sledujte špeciál Rozlúčka s princom Philipom o 15.25 h na Markíze s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami.

Komentáre (0)