Posledný deň filmového Snapa na pľaci Harryho Pottera: Takýto bol Alan Rickman naozaj

16. 04 2021 14:00 | markiza.sk
Alan Rickman (vľavo) a Matthew Lewis (vpravo) na newyorskej premiére filmu Harry Potter a Dary smrti II
Alan Rickman (vľavo) a Matthew Lewis (vpravo) na newyorskej premiére filmu Harry Potter a Dary smrti II Foto: Profimedia.sk

Takýto bol obávaný profesor elixírov v skutočnosti. Budete dojatí.

Nasledujúce riadky potešia určite každého fanúšika Harryho Pottera a ešte väčšmi všetkých milovníkov profesora Snapa.

Nezabudnuteľnú postavu vedúceho Slizolinu a profesora elixírov stvárnila herecká ikona Alan Rickman. Anglický herec však už nie je medzi nami. Presne 14. januára 2016 vo veku 69 rokov podľahol rakovine, s ktorou dlho bojoval.

Najnovšie si na tohto velikána zaspomínal jeho kolega z čarodejníckej ságy Matthew Lewis, ktorý si zahral Nevilla Longbottoma. O Rickmanovom poslednom dni na pľaci ako Severusovi Snapovi prehovoril v podcaste Inside of You With Michael Rosenbaum.

„Šiel som k nemu do jeho prívesu a povedal mu: ‚Viem, že je to váš posledný deň, len som chcel povedať, že bolo úžasné pracovať s vami tak dlho,‘“ prezradil herec.

Alan Rickman ako Severus Snape
Foto: Warner Bros. Pictures
 

„Viem, že sme toho spolu veľa nenahovorili, no chcem, aby ste vedeli, že to bolo preto, že som bol vystrašený, no vy ste boli úžasný. Ďakujem vám, že ste mi dovolili pracovať s vami celých 10 rokov bez toho, aby ste na mňa zakričali alebo aby ste komukoľvek z nás dali pocítiť, že sme niečo menej,“ pokračoval Matthew Lewis smerom k Alanovi Rickmanovi. A aká bola jeho reakcia?

„On na to: ‚Poď dnu.‘ Postavil na čaj, pili sme a rozprávali sme sa o tom, ako plánujem pokračovať vo svojej kariére, a dal mi rady, čo mám robiť,“ dodal Lewis.


Komentáre (0)