Princ Philip by dnes mal 100 rokov. Kráľovná bude mať naňho najkrajšiu spomienku

10. 06 2021 12:45 | markiza.sk, tasr
Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip
Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip Foto: Profimedia.sk

Hlava britskej kráľovskej rodiny bude mať dokonalý výhľad.

Princ Philip, manžel hlavy britskej kráľovskej rodiny, kráľovnej Alžbety II., vojvoda z Edinburghu, skonal vo veku 99 rokov v piatok (9. apríla 2021). Len dva mesiace ho delili od toho, aby oslávil neuveriteľné sté narodeniny.

A ten deň nadišiel. Práve dnes (10. júna) je ten deň, kedy by sa dožil veku 100 rokov. Spomína si naňho nielen blízka rodina, ale aj fanúšikovia kráľovskej rodiny po celom svete.

Na počesť princa Philipa vysadili v záhradách zámku Windsor novovyšľachtenú ružu pomenovanú po vojvodovi z Edinburghu.

Podľa agentúry AP nový ružový ker vysadili minulý týždeň v terasovitých záhradách Windsoru a kráľovná naň má výhľad z okien svojho apartmánu.

zdroj: Instagram/royalfamily

Krík pred pár dňami kráľovná dostala od Keitha Weeda, prezidenta Kráľovskej záhradníckej spoločnosti. Weed uviedol, že ruža Duke of Edinburgh Rose bola vyšľachtená pri príležitosti stého výročia jeho narodenia a má byť pripomenutím „všetkých úžasných vecí, ktoré počas svojho života urobil“.

Podľa denníka Daily Mail je kvet ruže tmavoružový s bielymi linkami na lupienkoch. Kráľovná ju označila za „rozkošnú“ a ocenila pozornosť darcov.

Ruža Duke of Edinburgh Rose je aj vo voľnom predaji. Spoločnosť Harkness Roses venuje za každú predanú ružu 2,5 libry nadácii Living Legacy Fund, existujúcej v rámci programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (Duke of Edinburgh Award, DofE). Tento program dáva mladým ľuďom vo veku 14–24 rokov šancu, aby rozvíjali svoje schopnosti a napĺňali svoj potenciál, a zároveň im pomáha uspieť v živote. Cenu DofE založil princ Philip v roku 1956.

Komentáre (0)