Posledné zbohom nezabudnuteľnej Popoluške. Je známy dátum aj miesto

14. 06 2021 11:05 , článok bol aktualizovaný 14. 06 2021 13:20 | markiza.sk, tasr
Libuše Šafránková
Libuše Šafránková Foto: Profimedia.sk

Šokujúca správa minulú stredu zasiahla všetkých.

Minulú stredu (9. júna) nás opustila rozprávková Popoluška. Legenda českej kinematografie Libuše Šafránková zomrela dva dni po svojich 68. narodeninách .

Šokujúca správa zasiahla jej hereckého kolegu Pavla Trávnička , ktorý v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku stvárnil princa. Za herečkou smútili aj ostatní jej kolegovia, ktorí na ňu spomínajú s láskou.

PREČÍTAJTE SI AJ: SMRŤ ČESKEJ HERECKEJ LEGENDY ZASIAHLA MNOHÝCH. SLOVÁ HAVLOVEJ, BOHDALOVEJ A BÍLEJ

Po necelom týždni od jej smrti je známý dátum aj miesto, kde sa s Libuše Šafránkovou rozlúčia jej najbližší. Verejná rozlúčka so zosnulou hereckou legendou sa uskutoční v piatok (25. júna) predpoludním v Kostole sv. Anežky v Prahe (Spořilov), píše český Blesk odvolávajúc sa na ČTK. Pohreb bude v rodinnom kruhu.

Na priestranstve pri kostole bude mať verejnosť možnosť obrad sledovať na veľkoplošných obrazovkách, informovala hovorkyňa ministerstva kultúry ČR Michaela Lagronová, ktorú v pondelok citoval internetový spravodajský portál novinky.cz .

Zádušná omša a uloženie na cintoríne sa uskutoční o týždeň neskôr 2. júla v herečkinej rodnej obci Šlapanice (pri Brne), kde prežila detstvo a mladosť.

„Mamička si nepotrpela na veľkú pozornosť a cenila si súkromie. Viem však, že by určite stála o to, aby tí, ktorí ju mali radi, mali možnosť sa s ňou rozlúčiť na mieste, kam rada vyše 30 rokov chodievala,“ uviedol k voľbe miesta a charakteru poslednej rozlúčky jej syn Josef Abrhám mladší.

PREČÍTAJTE SI AJ: ZÁBER, KTORÝ TRHÁ SRDCE. POSLEDNÝ POHĽAD NA MILOVANÚ POPOLUŠKU († 68)

Dagmar Havlová zverejnila posledný záber s Libuše Šafránkovou, ktorý vznikol pred dvoma rokmi na jej narodeninovej oslave, kde sa stretli spolužiaci z konzervatória.

zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official

Komentáre (0)