Herečku zrazil skúter, vodič z miesta nehody ušiel. Boj o život prehrala

15. 06 2021 09:15 | markiza.sk
Na zábere Lisa Banes (vľavo) a Christina Ricci
Na zábere Lisa Banes (vľavo) a Christina Ricci Foto: Profimedia.sk

Jej hovorca označil jej smrť za tragickú a nezmyselnú.

Viac ako týždeň bojovala o život po tom, čo ju neznámy páchateľ zrazil na elektrickom skútri a z miesta nehody ušiel bez toho, aby jej pomohol či sám privolal pomoc.

Americká herečka Lisa Banes zomrela vo veku 65 rokov, smutnú správu potvrdil jej hovorca pre ET. Jej smrť opísal ako „tragickú a nezmyselnú“.

Podľa jeho slov mala skvelého ducha, bola láskavá, veľkorysá a oddaná svojej práci, či už na pódiu alebo pred kamerou, a ešte viac svojej manželke, rodine a priateľom. „Bolo požehnanie mať ju v našich životoch,“ dodal.

K incidentu došlo v piatok (4. júna) neskoro večer vo štvrti Upper West Side na Manhattane v blízkosti Lincolnovho centra. Prechádzala Amsterdam Avenue a bola na ceste do Julliard School, jej alma mater.

Ako informuje portál TMZ, hviezda filmov Cocktail a Gone Girl mala zelenú, keď neznámy človek na elektrickom skútri prešiel na červenú a vrazil do nej. Z miesta činu ušiel bez toho, aby jej pomohol alebo zavolal políciu.

Na miesto boli privolaní záchranári, ktorí našli herečku s početnými poraneniami hlavy. Následne ju pre značné poranenia previezli do nemocnice Mount Sinai Saint Luke's Hospital, kde bola v kritickom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti. Podľa The New York Post utrpela pre úraz traumatické poranenie mozgu.

Lisa Banes
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre (0)