Russell Crowe oznámil veľkú správu

16. 06 2021 16:00 | tasr
Russell Crowe na 69. ročníku medzinárodného filmového festivalu v Cannes 15. mája 2016
Russell Crowe na 69. ročníku medzinárodného filmového festivalu v Cannes 15. mája 2016 Foto: AP Photo/Joel Ryan

Austrálsky herec má veľké plány.

Hollywoodsky herec Russell Crowe v stredu oznámil plán na vybudovanie filmových ateliérov na východnom pobreží Austrálie. Správa prichádza v čase, keď Austrália zažíva príval filmových produkcií.

Crowe, ktorý je novozélandského pôvodu, dodal, že zamýšľané štúdiá vzniknú pri meste Coffs Harbour v štáte Nový Južný Wales na mieste rozľahlého rekreačného komplexu.

„Už niekoľko rokov rozmýšľam, ako by som mohol skombinovať miesto, kde žijem, so svojou prácou,“ uviedol 57-ročný držiteľ Oscara pre stanicu ABC.

Filmové ateliéry budú mať názov Pacific Bay Resort Studios and Village a podľa Crowa „budú slúžiť na výrobu veľkých medzinárodných hraných filmov, ako aj pre miestnu produkciu“.

Austrália sa počas koronavírusovej pandémie stala obľúbenou destináciou filmárov, ktorých tam láka relatívne nízky výskyt prípadov infekcie.

Austrálska vláda sa tiež usiluje prilákať filmové štáby na tamojšie slnečné pobrežia rozdávaním stimulačných príspevkov v hodnote miliónov dolárov. Z týchto grantov profitovali napríklad prichádzajúce filmy Thor: Love and Thunder, Thirteen Lives a Blacklight.

Julia Roberts a George Clooney budú tento rok na severe Austrálie nakrúcať film Ticket to Paradise, zatiaľ čo neďaleko Sydney sa bude filmovať akčná snímka Furiosa.

Crowov avizovaný projekt ešte bude musieť dostať stavebné povolenie, ale herec má podľa AFP podporu vládnych úradov.