Zbohom, major Maisner: Rozlúčili sa s Ladislavom Potměšilom

21. 07 2021 10:50 | markiza.sk
Posledná rozlúčka s Ladislavom Potměšilom
Posledná rozlúčka s Ladislavom Potměšilom Foto: Martin Hykl CZECH NEWS CENTER/CNC/Profimedia

Herec zomrel vo veku 75 rokov.

V pondelok (12. júla) zomrel český legendárny herec Ladislav Potměšil. Predstaviteľ nezabudnuteľného majora Maisnera v trilógii Byl jednou jeden polda odišiel vo veku 75 rokov. Príčinou smrti bola, žiaľ, rakovina.

Ladislav Potměšil
Foto: Profimedia.sk
 

S hercom sa v utorok (20. júla) rozlúčila rodina a pár najbližších priateľov. Celý smútočný obrad trval podľa portálu Aha! iba 18 minút. Sám Ladislav Potměšil si vyslovene želal súkromnú rozlúčku a jeho posledné želanie mu tak rodina splnila. Herec si vybral aj miesto poslednej rozlúčky - Kaplnku svätého Václava na pražskom Vinohradskom cintoríne.

Posledná rozlúčka s Ladislavom Potměšilom
Foto: Martin Hykl CZECH NEWS CENTER/CNC/Profimedia
 

Posledné zbohom prišla dať svojmu manželovi vdova Jaroslava Brousková a synovia Jan a Ladislav, ale tiež jej brat, píše ďalej Aha!. Po skončení obradu vyniesli rakvu s pozostatkami do limuzíny, ktorá bola pripravená pred kaplnkou. Rodina si nepriala osobnú kondolenciu, smútoční hostia mohli vyjadriť sústrasť v kondolenčnej knihe.

Na rozlúčke nechýbala ani Maria Mrázková, ktorú mal Ladislav Potměšil z prvého manželstva s herečkou Jaroslavou Pokornou. Tá sa však ospravedlnila a nezúčastnila sa na rozlúčke.