Shakira môže skončiť v base: Všetky obvinenia odmieta

30. 07 2021 09:00 | tasr
Shakira
Shakira Foto: Greg Allen/Invision/AP

Existujú dostatočné indície na to, aby sa s ňou začal súdny proces.

Vyšetrujúci sudca v španielskom meste Barcelona oznámil, že existujú „dostatočné indície“ na to, aby sa začal súdny proces s kolumbijskou popovou speváčkou Shakirou spojený s daňovými únikmi. Podľa prokuratúry speváčka v rokoch 2012-14 nezaplatila v Španielsku na daniach viac než 14,5 milióna eur.

Ak sa nedosiahne mimosúdna dohoda, Shakira by podľa denníka La Vanguardia mohla skončiť na lavici obžalovaných, pričom by jej v prípade odsúdenia hrozilo väzenie. Známa 44-ročná speváčka obvinenie odmieta.

Podľa žaloby Shakira v danom období uvádzala pre daňové účely ako svoje oficiálne miesto pobytu Bahamy, ale v skutočnosti žila v Španielsku so svojím partnerom, španielskym futbalistom Gerardom Piquém. Daňové sadzby sú na Bahamách omnoho nižšie ako v Španielsku.

Ľudia, ktorí v Španielsku strávia viac než šesť mesiacov v roku, sú považovaní za obyvateľov povinných platiť dane, pripomína agentúra DPA.

Shakira však opakovane zdôrazňovala, že v zmienených rokoch nebola trvalou obyvateľkou Španielska. Do Barcelony sa oficiálne presťahovala v roku 2015 po tom, ako mala s Piquém dve deti.