Obľúbená komička je po vážnej operácii: Už viac nebude mať deti

20. 09 2021 14:30 | zv
Amy Schumer
Amy Schumer Foto: Instagram/amyschumer

Fanúšikom vysvetlila, čo presne sa stalo.

Amy Schumer sa zotavuje po operácii, počas ktorej jej museli odstrániť maternicu aj slepé črevo v dôsledku endometriózy, ktorá je strašiakom žien, ktoré majú bolestivú menštruáciu. Obľúbená 40-ročná komička zverejnila na Instagrame fotku a aj krátke video, ktoré natočil jej manžel a vysvetlila v ňom, čo sa s ňou deje.

K snímke z nemocnice napísala len stroho, že ak majú ženy naozaj bolestivý cyklus, môže ísť práve o endometriózu. Vo videu ďalej podrobnejšie opísala zákrok, ktorý podstúpila a pri ktorom jej odstránili aj maternicu, čiže už nemá možnosť prirodzene priviesť na svet ďalšie dieťa. V máji 2019 sa jej narodil syn Gene David Fischer, ktorý tak možno zostane jedináčikom, ak manželia nevyužijú inú možnosť mať ešte dieťa.

Zdroj: Instagram/amyschumer

Ľudia Amy v komentároch húfne podporili a niektoré ženy napísali, že prechádzajú tým istým. Podľa jedného komentára trpí týmto ochorením viac ako 200 miliónov žien po celom svete, no príliš sa o ňom nehovorí.

Čo je to endometrióza

Pri endometrióze sa sa čiastočky sliznice maternice, nazvanej endometrium, nachádzajú mimo maternice. Môžu sa nachádzať na rôznych miestach v brušnej dutine. Ložiská môžu dosahovať až niekoľko milimetrov. Mnohé ženy žijú s týmto ochorením dlhé roky bez toho, aby boli diagnostikované a vedeli, že ho majú.

TIP: Móda z Emmy: Kate Winslet ukázala skutočnú ženskú krásu