Kate opäť v tom istom na verejnosti: Potvrdila, čo si všetci mysleli

18. 10 2021 16:30 | tasr, zv
Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge
Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge Foto: Profimedia.sk
Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge
Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge
Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge

Ľudia sú z nej nadšení.

Britský princ William odovzdal v nedeľu na slávnostnom podujatí v Londýne prvé ceny Earthshot za inovatívne riešenia problémov súvisiacich s klimatickou zmenou. Ocenenie získali projekty z Kostariky, Talianska, Bahám či Indie.

Vytvorenie nových výročných cien predstavil vnuk britskej kráľovnej Alžbety II. vlani ako uznanie za úsilie o ochranu planéty vo svetle klimatickej zmeny a globálneho otepľovania. Piati tohtoroční laureáti dostali odmenu milión libier (1,19 mil. eur).

TIP: Kráľovná Alžbeta II. dostala zákaz: Slováci by mali problém ho dodržať

Pred televíznym odovzdávaním cien Earthshot, na ktorom okrem iných vystúpili známy prírodovedec David Attenborough i hudobníci ako Coldplay a Ed Sheeran, vyjadrili viacerí členovia britskej kráľovskej rodiny nespokojnosť s nečinnosťou svetových lídrov proti klimatickej zmene.

Rázny princ William

Princ William podľa vlastných slov dúfa, že nová cena podporí snahy pred svetovým klimatickým summitom COP26, ktorý sa začne koncom mesiaca v škótskom Glasgowe. Tých, ktorí sa dostali do užšieho výberu, označil za inovátorov, lídrov a vizionárov.
V krátkom filme nakrútenom pre ceremóniu William varoval, že opatrenia, ktoré sa rozhodneme, alebo nerozhodneme prijať v najbližších desiatich rokoch, určia osud našej planéty na ďalších tisíc (rokov).

„Desaťročie sa nezdá dlhé, no ľudstvo už pozoruhodne ukázalo, že dokáže vyriešiť neriešiteľné,“ povedal princ. „Budúcnosť si určíme sami. A ak sa do toho pustíme, nič nie je nemožné,“ vyhlásil.

Kate nie je pokrytec

Na galavečer prišiel po boku manželky, vojvodkyne Kate, ktorá opäť zažiarila. Jej róbu sme už pred tým videli a teda aj výberom outfitu poukázala, že sa s manželom snažia žiť ekologicky aj v tejto oblasti. Vojvodkyňa je známa „recyklátorka“ oblečenia a aj na významné udalosti si nemá problém obliecť to isté niekoľkokrát.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII.