Deje sa niečo s kráľovnou? Lekári nečakane zasiahli

20. 10 2021 14:30 | tasr
Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II. Foto: Profimedia.sk

Ľudia majú obavy.

Buckinghamský palác v stredu oznámil, že kráľovná Alžbeta II. prijala odporúčania lekárov a zrušila plánovanú cestu do Severného Írska. Namiesto toho bude niekoľko dní odpočívať. Palác k tomuto rozhodnutiu neposkytol konkrétne informácie, ale tvrdí, že panovníčka má dobrú náladu, len je sklamaná z toho, že už nebude môcť navštíviť Severné Írsko, kde mala vo štvrtok a v piatok naplánovanú sériu stretnutí.

Zároveň dodali, že Alžbeta II. posiela najvrúcnejšie želania ľuďom v Severnom Írsku a teší sa na návštevu v budúcnosti. Britská spravodajská televízia Sky News v tejto súvislosti informovala, že kráľovnino rozhodnutie nesúvisí s koronavírusovou pandémiou. Agentúra AFP pripomína, že Alžbeta II. sa v utorok na Windsorskom hrade zúčastnila recepcie pre medzinárodných lídrov, ktorí boli pozvaní na vládny investičný summit.

profimedia-0638856357.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Prostredníctvom videoprenosu tiež v ten istý deň prijala veľvyslancov Japonska a EÚ. AFP však zároveň dodala, že panovníčku minulý týždeň britské médiá po prvý raz zachytili na verejnosti používať vychádzkovú paličku.

TIP: Kráľovná Alžbeta II. všetkých prekvapila: Takto sme ju nevideli 17 rokov

Alžbeta II. má 95 rokov a je najdlhšie vládnucim britských panovníkom a zároveň najdlhšie vládnucou ženskou panovníčkou v dejinách. Od roku 2016 je aj najdlhšie vládnucim súčasným panovníkom na svete.