Na Doma prichádza seriálová novinka: Život, smrť a všetko medzi tým

27. 10 2021 08:00 | jt
Klinika Hope
Klinika Hope Foto: Entertainment One
Klinika Hope
Klinika Hope
Klinika Hope

O čom bude nový seriál z lekárskeho prostredia?

Čo by ste robili, keby niekto, koho milujte, bol chorý? Alebo ak by ste umierali? Spravili by si čokoľvek. Brali by ste akékoľvek lieky, podstúpili by ste akúkoľvek operáciu, navštívili každého lekára. A modlili by ste sa, vyhľadali pomoc psychiatra, meditovali by ste - urobili by ste všetko pre to, aby ste si udržali nádej.

Toto je základná premisa netradičného seriálu z lekárskeho prostredia s názvom Klinika Hope (Saving Hope), ktorý skúma hranice medzi exaktnou lekárskou vedou a nadprirodzeným duchovnom. Na obrazovkách televízie Doma ho budete môcť v premiére sledovať od 27. októbra, vždy od pondelka do piatka o 18.35 hod. v dvoch častiach za sebou.

ZÁKLADNÁ DEJOVÁ LÍNIA

Dr. Alex Reidová (Erica Durance) je šikovná chirurgička. Keď prišla do nemocnice Hope Zion, vzal si ju pod svoje ochranné krídla Dr. Charlie Harris (Michael Shanks), charizmatický a šarmantný primár chirurgie. Charlie sa stal Alexiným mentorom. Spoznal jej prednosti - nielen výnimočné chirurgické schopnosti, ale aj empatický prístup k pacientom a principiálnu slušnosť. Charlie a Alex sa do seba zamilovali. Stali sa spriaznenými dušami.

Dej seriálu sa začína vo svadobný deň Alex a Charlieho. Ten sa razom zmení na najhorší deň v ich živote, keď do taxíka, v ktorom sa vezú, nabúra iné auto a Charlie skončí v kóme.

Do nemocnice Hope Zion následne prichádza Alexin bývalý priateľ, Dr. Joel Goran (Daniel Gillies). Joel je ortopedický chirurg. Chirurgia je jeho život. Ak by mohol, na operačnej sále by aj prespával. Jeho príchod prináša do Hope Zion nový impulz a podarí sa mu s Alex nadviazať nepravdepodobné priateľstvo. Charlie medzitým v podobe ducha vo svojom smokingu blúdi po chodbách nemocnice a nie je si istý, či vidí skutočnú realitu, alebo je to všetko len výplod jeho vlastnej predstavivosti.

Za dočasnú primárku chirurgie je namiesto Charlieho vymenovaná Dr. Dana Kinneyová (Wendy Crewson), ktorá sleduje pracovný výkon Alex pod prísnym drobnohľadom. Kinneyová spochybní Alexinu schopnosť byť hlavnou chirurgickou rezidentkou, keďže sa jej pozornosť sústreďuje na snúbenca v kóme. Alex musí dokázať, že je stále vynikajúcou chirurgičkou, aj keď práve prežíva najťažšie chvíle svojho života.

Spolu so svojimi kolegami lekármi - čerstvou chirurgickou rezidentkou Dr. Maggie Linovou (Julia Chan), Alexiným dobrým priateľom a Charlieho neurochirurgom Dr. Shahirom Hamzom (Huse Madhavji) a psychiatrom Gavinom Murphym (Kristopher Turner) - vyvíja Alex najväčšie úsilie, aby dokázala zachraňovať životy a našla rovnováhu medzi schopnosťou medicíny liečiť a liečivou silou nádeje.

Sledujte seriál Klinika Hope - od 27. októbra vždy v pondelok až piatok o 18:35 h na Doma a v predstihu na VOYO!