Princezná sa vydala a prišla o všetko! Vyškrtli ju z rodiny

27. 10 2021 16:00 | tasr
Princezná opúšťa rodinu
Princezná opúšťa rodinu Foto: Profimedia.sk

Prišla o poriadny balík peňazí.

Japonská princezná Mako sa v utorok vydala za svojho neurodzeného snúbenca, právnika Keia Komura. V povojnovej histórii krajiny je to vôbec prvýkrát, čo sa svadba v cisárskej rodine konala bez tradičných rituálov, ktorých sa princezná zriekla.

Podľa japonských médií cisársky dvor v utorok odovzdal úradom dokumenty potrebné na oficiálne zaregistrovanie manželstva. Uzavretím manželstva s Komurom tak princezná Mako oficiálne opúšťa japonskú cisársku rodinu.

Na snímke sprava japonská princezná Mako a jej neurodzený snúbenec a právnik Kei Komuro
Foto: TASR
 

Princezná Mako, ktorá je neterou japonského cisára Naruhita, sa zriekla tiež finančného príspevku, ktorý sa zvyčajne poskytuje ženám z cisárskej rodiny, keď sa vydajú za neurodzených mužov. Podľa miestnych médií sa Mako takto vzdá v prepočte údajne až 1,12 milióna eur.

PREČÍTAJTE SI AJ: KRÁĽOVNÁ ALŽBETA II. S ĽÚTOSŤOU DOSPELA K ROZHODNUTIU

Plánuje tiež opustiť Japonsko a začať nový život v Spojených štátoch, kde Komuro (30) pracuje. Odsťahoval sa tam v roku 2018, aby pokračoval v štúdiu práva, čo bolo v Japonsku považované aj za pokus o zmiernenie tlaku médií. Ten u 30-ročnej princeznej vyvolal posttraumatickú stresovú poruchu. Komuro v New Yorku nedávno ukončil štúdium a zložil advokátsku skúšku. 

Svoje zasnúbenie oznámil mladý pár v roku 2017 s tým, že svadba sa mala konať v novembri 2018. Začiatkom roka 2018 sa však objavila správa, že svadba bude odložená o dva roky – oficiálne preto, že na jej prípravy treba viac času. Prednosť mala vtedy navyše dostať korunovácia princezninho strýka Naruhita za cisára, ktorá sa konala v máji 2019.

Princezná Mako sa však v tom čase dostala pod paľbu kritiky médií za údajné nevyrovnané dlhy Komurovej matky voči jej bývalému snúbencovi. Tento muž Komurovú viní, že mu nevrátila viac ako štyri milióny jenov (asi 30.000 eur), ktoré si od neho údajne požičala na financovanie časti štúdia svojho syna. Tento stále nevyrovnaný dlh vyvolal v Japonsku škandál, pretože od členov cisárskej rodiny sa očakáva bezchybné správanie.