Alec Baldwin v prvom veľkom rozhovore: Nestlačil som spúšť

02. 12 2021 09:25 | tasr
Alec Baldwin v rozhovore pre ABC
Alec Baldwin v rozhovore pre ABC Foto: Profimedia.sk

Herec po traumatickom zážitku neudržal slzy.

Americký herec Alec Baldwin v rozhovore pre televíznu stanicu ABC uviedol, že nestlačil spúšť na rekvizite pištole, ktorú držal počas nakrúcania filmu v americkom štáte Nové Mexiko v ruke, keď zbraň vystrelila. O život vtedy prišla kameramanka Halyna Hatchins.

„Nestlačil som spúšť,“ povedal Baldwin. „Nikdy by som na nikoho nenamieril a stlačil spúšť. Nikdy,“ zdôraznil.

Ide o Baldwinov prvý väčší rozhovor od incidentu z 21. októbra, ku ktorému došlo pri nakrúcaní westernu Rust. Odvysielaný bude vo štvrtok večer.

Podľa úradov bolo Baldwinovi povedané, že so zbraňou možno bezpečne manipulovať. Pokračuje sa však vo vyšetrovaní, ako sa do zbrane mohli dostať ostré náboje.

Alec Baldwin pre stanicu ABC
Foto: Profimedia.sk
 

Stanica ABC v stredu zverejnila videonahrávku, na ktorej Baldwin v slzách opisuje kameramanku Halynu Hutchins, ktorá pri nakrúcaní prišla o život. Zranenia utrpel aj režisér Joel Souza.

Na otázku, ako sa do rekvizity zbrane mohli dostať ostré, herec odpovedal: „Nemám tušenia. Niekto dal do zbrane ostrý náboj, náboj, ktorý na mieste (nakrúcania) vôbec ani nemal byť.“

Baldwin spolupracuje s policajným vyšetrovaním, ktoré sa zameralo na špecialistu zodpovedného za zbraň a na asistenta režiséra, ktorý ju pred nakrúcaní osudnej scény hercovi odovzdal.

Alec Baldwin pre stanicu ABC
Foto: Profimedia.sk
 

Ako uvádza agentúra AFP, v súvislosti s vyšetrovaním podľa prokurátorky Mary Carmack-Altwies nie je vylúčené ani trestné stíhanie Baldwina.

Stanica ABC uviedla, že v budúcotýždňovom dvojhodinovom špeciáli s názvom 20/20 sa bude podrobnejšie zaoberať vyšetrovaním streľby, píše AP.