Veronika Žilková prezradila životné tajomstvo: Otehotnela s režisérom, šla na potrat

07. 12 2021 10:55 | markiza.sk
Veronika Žilková pokrstila knihu
Veronika Žilková pokrstila knihu Foto: David Kundrat/CZECH NEWS CENTER/CNC/Profimedia

Svoje rozhodnutie si so sebou nesie celý život.

Veronika Žilková sa rozhodla prehovoriť o životnom tajomstve, ktoré si doteraz držala pre seba. Česká herečka v biografii s názvom Veronika Žilková: Deľte dvoma prezradila, že v 80. rokoch otehotnela s oscarovým režisérom Jiřím Menzlom († 82).

Žilková, ktorá len v októbri oslávila 60. narodeniny, hovorí, že nemá zmysel písať memoáre, pokiaľ sa človek nerozhodne byť maximálne úprimný. V knihe sa preto rozhodla prehovoriť aj o neľahkom životnom období, keď bolo jej manželstvo s Jiřím Hanychom (63) v troskách. „Môj manžel mi bol neverný s najlepšou kamarátkou, mala som za sebou túto životnú zradu a riešila som to tak, že som vhupla do jedného vzťahu, ktorý takisto nedopadol dobre,“ spomína vo svojej knihe, ktorú cituje český Blesk.

zdroj: Instagram/veronikazilkovastropnicka

Na mysli mala románik s režisérom Jiřím Menzlom. „Zbalil ma na karlovarskom filmovom festivale. Oslovil ma a začal do mňa hučať. Nie je tajomstvo, že svojou starostlivostou zahŕňal množstvo herečiek, ale to bolo v čase, keď s nikým v podstate nechodil, len sa nejako vídal so Geraldine Chaplinovou,“ píše vo svojej knihe Žilková.

„Chvíľu som si myslela, že som jediná. Hovoril mi pampeliško, vozil ma tou sierrou. A ja som bola absolútne šialene zamilovaná. V tom čase, keď sa mi rozpadalo manželstvo, mala som pracovnú krízu a malé dieťa, to pre mňa bola taká snová bublina,“ prezrádza.

Tento sen ju však poznačil natoľko, že si so sebou nesie celoživotnú traumu. Veronika Žilková s režisérom Menzlom otehotnela, no rozhodla sa, že si dieťa nenechá a šla na potrat. „Veľmi veľa dievčat si v podobnej situácii zničí život, vedia, že otec toho dieťaťa nie je partner na celý život, on ich tiež tak neberie, ale dieťa ich k sebe pripúta. Vedela som, že Menzel má viac dievčat. Okrem toho som bola strašne spálená životom. Nechcela som tiež ďalším otehotnením riskovať, že zasa stratím všetku prácu,“ pokračuje.

Ako priznáva, od tej chvíle už nemala pocit pokoja. „Potrat bol pre mňa rozvod s Bohom. Odvtedy som už nikdy nemala ten pokojný pocit, že sa o mňa Boh stará a že som dobré dievča. Stala som sa vyvrheľom v hodnotách, ktoré som si sama určila,“ uznáva Žilková.

zdroj: Instagram/veronikazilkovastropnicka