Zverejnili jednu z posledných fotiek Betty White († 99) pred smrťou

18. 01 2022 10:00 | markiza.sk
Betty White
Betty White Foto: Profimedia.sk

Podľa slov asistentky bola šťastná ako vždy.

V pondelok (17. januára) by sa legendárna Betty White dožila neuveriteľných 100. narodenín. Žiaľ, zomrela necelé tri týždne pred svojimi narodeninami vo veku 99 rokov. Svetovú kinematografiu opustila americká herečka 31. decembra minulého roku.

Sté narodeniny Betty White oslávila prostredníctvom jej konta na Facebooku jej asistentka Kiersten Mikelas, ktorá zverejnila jednu z posledných fotografií herečky pred jej smrťou. Záber vznikol 20. decembra.

„Bola rozžiarená a krásna a šťastná ako vždy,“ napísala v popise fotografie.

Hello Everyone! It’s Kiersten. Betty’s Assistant. On this special day, I wanted to share this photo of Betty. It was...

Posted by Betty White on Monday, 17 January 2022

zdroj: Facebook/Betty White

Betty White sa narodila 17. januára 1922 v obci Oak Park v americkom štáte Illinois. Rodina Whiteovcov sa počas vrcholiacej Veľkej hospodárskej krízy presťahovala do Los Angeles, pričom Betty, ktorá bola jedináčikom, tam koncom 30. rokov začala pracovať ako herečka a modelka, píše spravodajská stanica BBC.

Jej začínajúcu kariéru však prerušila druhá svetová vojna, počas ktorej pôsobila v dobrovoľníckej službe amerických žien. Po vojne sa vrátila k šoubiznisu, najskôr však nevedela nájsť herecké uplatnenie a tak namiesto toho pôsobila v rozhlase, kde mala aj vlastnú reláciu.

Na televízne obrazovky sa vrátila v roku 1949, keď spoločne s Alom Jarvisom uvádzala zábavnú šou Hollywood on Television.

Veľký herecký úspech zožala v 70. rokoch vďaka úlohe Sue Ann Nivensovej v seriáli The Mary Tyler Moore Show. Najviac ju však preslávilo až stvárnenie naivnej a milej Rose Nylundovej v seriáli The Golden Girls, ktorý sa v USA vysielal v 80. a 90. rokoch. Získala viacero prestížnych ocenení vrátane Grammy v roku 2012 (v kategórii hovorené slovo) a ôsmich televíznych cien Emmy, z ktorých poslednú (za celoživotné dielo) jej udelili v roku 2015.

Bola trikrát vydatá, pričom jej posledným manželom — a podľa jej slov „láskou jej života“ — bol americký herec Allen Ludden, s ktorým ostala až do jeho smrti v roku 1981. Vlastné deti Betty nemala, bola však nevlastnou matkou troch Luddenových potomkov z jeho predošlého manželstva.