Zomrel spevák, ktorý naspieval jednu z najkrajších balád všetkých čias

21. 01 2022 09:18 | markiza.sk
Meat Loaf a country spevák John Rich na Redneck Riviera Nashville 27. marca 2021 v Nashville, Tennessee
Meat Loaf a country spevák John Rich na Redneck Riviera Nashville 27. marca 2021 v Nashville, Tennessee Foto: Profimedia.sk

Spevák zomrel po boku svojej manželky.

Vo veku 74 rokov zomrel spevák Meat Loaf, ktorý má na konte jednu z najkrajších balád všetkých čias - I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That). Píše BBC.

Správu o úmrtí legendárneho speváka zverejnili na jeho oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook. Meat Loaf zomrel po boku svojej manželky Deborah. Jeho dcéry - Pearl a Manda - a tiež blízki priatelia boli posledných 24 hodín spolu s ním.

„Vieme, ako veľa znamenal pre toľkých z vás a skutočne si vážime všetku lásku a podporu, keď prežívame obdobie smútku zo straty takého inšpiratívneho umelca a krásneho muža,“ uviedla hudobníkova rodina vo vyhlásení.

„Jeho úžasná kariéra trvala šesť desaťročí, počas ktorých predal viac ako 100 miliónov albumov po celom svete a hral vo viac ako 65 filmoch,“ dodala trúchliaca rodina.

Our hearts are broken to announce that the incomparable Meat Loaf passed away tonight surrounded by his wife Deborah,...

Posted by Meat Loaf on Thursday, 20 January 2022

zdroj: Facebook/Meat Loaf

Vlastným menom Michael Lee Aday sa narodil 27. septembra 1947 v Dallase (Texas).

V roku 1993 sa celosvetovo preslávil skladbou I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That). Táto rocková balada sa dostala na prvé miesto hudobných rebríčkov v 28 krajinách. Singel získal v Spojených štátoch platinový certifikát a stal sa prvou a jedinou hudobníkovou skladbou na prvom mieste v rebríčku Billboard Hot 100. Bol zároveň najpredávanejším singlom roku 1993 v Británii. Pieseň spevákovi priniesla aj cenu Grammy za najlepší rockový vokálny výkon.

Jeho najvýznamnejšou postavou bol Eddie vo filmovom muzikáli The Rocky Horror Picture Show (1975). Meat Loaf sa po boku hereckých hviezd Brada Pitta a Edwarda Nortona objavil aj vo filme Klub bitkárov (Fight Club, 1999) režiséra Davida Finchera.