Halsey odhalila desivé diagnózy: Trpí nevyliečiteľnými chorobami

12. 05 2022 15:00 | markiza.sk
Halsey
Halsey Foto: Instagram/iamhalsey

K fanúšikom prehovorila otvorene.

Populárna speváčka Halsey informuje fanúšikov na sociálnej sieti o svojom aktuálnom zdravotnom stave. Ako sama píše, zdravie ju trápi dlhých osem rokov a až teraz sa jej lekárom konečne podarilo stanoviť konkrétne diagnózy.

„Môj zdravotný stav sa od tehotenstva a pôrodu veľmi zmenil,“ napísala statočná mama deväťmesačného synčeka, ktorá podľa vlastných slov celý apríl strávila prevažne v nemocnici: „Bola som niekoľkokrát hospitalizovaná kvôli anafylaxii a diali sa mi aj iné veci.“ Speváčka prezradila, že jej bol diagnostikovaný aj Ehlers-Danlosov syndróm, Sjogrenov syndróm a syndrómy MCAS a POTS.

Ehlers-Danlosov syndróm patrí do skupiny dedičných porúch, ktoré postihujú spojivové tkanivá, predovšetkým kožu, kĺby a steny krvných ciev, zatiaľ čo Sjogerov syndróm je porucha imunitného systému manifestujúca sa predovšetkým suchými očami a suchom v ústach. Ďalší zo syndrómov, ktorým speváčka trpí, spôsobuje zvýšenú srdcovú frekvenciu, pokles tlaku a závraty.

„Nechcem, aby ste si robili starosti. Momentálne absolvujem liečbu,“ ubezpečila svojich fanúšikov na Instagrame a dodala, že plánované turné zatiaľ nemá v úmysle odložiť. Dúfa, že ho bude môcť absolvovať a že svojich fanúšikov dobre zabaví a podá dobrý výkon.

Takto skvele vyzerala speváčka iba tri dni po operácii endometriózy na aprílovom udeľovaná cien Grammy:

profimedia-0679340439.jpg
Foto: Profimedia.sk