Potvrdila sa tá najhoršia správa. Speváčka si na život siahla sama

13. 05 2022 09:10 | tasr
Naomi Judd s dcérou Wynonnou
Naomi Judd s dcérou Wynonnou Foto: Profimedia.sk

Oznámila to jej dcéra dva týždne po tom, čo ju našli doma mŕtvu.

Americká country speváčka Naomi Judd sa sama smrteľne postrelila, prezradila jej dcéra a herečka Ashley Judd vo štvrtok, dva týždne po tom, čo jej matku našli doma mŕtvu.

Interpretka (76) zomrela na strelné poranenie, ktoré si sama spôsobila, uviedla dcéra novinárke Diane Sawyerovej v televíznom programe Good Morning America. Dodala, že ona a rodina nechceli zverejňovať tieto súkromné detaily, ale vedeli, že nakoniec vyjdú na povrch. Takže Ashley radšej využila svoj žiaľ na to, aby upozornila na potrebu pomáhať ľuďom s duševnými chorobami.

Na archívnej snímke z 18. marca 2013 Naomi Judd (vľavo) a Ashley Judd prichádzajú na losangelskú premiéru filmu Olympus Has Fallen:

Na archívnej snímke z 18. marca 2013 Naomi Judd (vľavo) a Ashley Judd prichádzajú na losangelskú premiéru filmu Olympus Has Fall
Foto: Jordan Strauss/Invision/AP
 

„Moja matka vedela, že ju a jej trápenie vnímame. Keď hovoríme o duševnej chorobe, je veľmi dôležité, aby sme rozlišovali medzi našou milovanou osobou a chorobou. Je to veľmi skutočné, je to ničivé,“ povedala herečka.

V prvom vyhlásení po smrti Juddovej 30. apríla Ashley a jej sestra Wynonna pripísali smrť svojej matky „duševnej chorobe“.

Deň po smrti bola speváčka spolu so svojou dcérou Wynonnou, s ktorou tvorila spevácke duo The Judds, uvedená do Siene slávy country hudby. Slávnosť bola poznačená smútkom.

Aj britský denník The Guardian citoval dcéru Ashley. Napísal, že držiteľka hudobných cien Grammy trpela depresiou a spáchala samovraždu strelnou zbraňou.