To sú mená! Odtajnili zoznam hviezd oslavy roka

22. 05 2022 09:00 | zv
Diana Ross
Diana Ross Foto: Profimedia.sk

Takéto oslavy sme dlhé roky nezažili!

Organizátori koncertu na počesť tzv. platinového jubilea britskej kráľovnej Alžbety II. zverejnili zoznam účinkujúcich. Slávnostné podujatie s oficiálnym názvom Platinum Party at the Palace, ktoré sa uskutoční 4. júna pred Buckinghamským palácom v Londýne, bude pripomienkou 70. výročia jej nástupu na trón.

Medzi avizovanou dvadsiatkou umelcov figurujú Diana Ross, Elton John, Rod Stewart, Andrea Bocelli, Hans Zimmer, Alicia Keys, Nile Rodgers, George Ezra, Andrew Lloyd Webber, Queen + Adam Lambert či Duran Duran. Vystúpenie Eltona Johna však bude vopred nahrané, pretože spevák je momentálne na európskom turné.

Okrem hudobníkov počas galavečera vystúpia aj filmové, televízne a športové hviezdy ako David Attenborough, David Beckham, Emma Raducan, Stephen Fry a Julie Andrews. Niektoré z nich budú prítomné osobne, iné iba sprostredkovane. Dvaapolhodinový koncert bude jedným z vrcholov osláv jubilea, ktoré sa uskutočnia počas predĺženého víkendu. Odohrá sa na troch pódiách, jeho súčasťou budú aj 3D projekcie na fasáde paláca.

Programom budú sprevádzať moderátori Kirsty Young a Roman Kemp. Koncert budú naživo vysielať BBC One, BBC Radio 2 a BBC iPlayer. V publiku bude 22-tisíc ľudí, pričom 10-tisíc vstupeniek bolo poskytnutých verejnosti. Viac ako 7 500 vstupeniek organizátori rozdali pracovníkom v kritickej infraštruktúre, príslušníkom ozbrojených síl, dobrovoľníkom a charitatívnym organizáciám.

Alžbeta II., ktorá v apríli oslávila svoje 96. narodeniny, je najdlhšie vládnucou britskou panovníčkou. Jej manžel, princ Philip, zomrel vlani vo veku 99 rokov, dva mesiace pred dosiahnutím storočnice.